Przed remontem, oględziny.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Przed remontem, oględziny.. W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie kompleksowego remontu budynku przy ul. Tarnowskiego 1 w Jarosławiu, gdzie w przyszłości będzie się mieścić siedziba Powiatowego Ogniska Baletowego. Nim rozpoczną się jednak zasadnicze prace remontowe, niezbędne są oględziny stanu elewacji, jednego z elementów inwestycji. Ta operacja została przeprowadzona 21 grudnia, z użyciem tzw. „zwyżki”. Przypomnijmy, że przed II wojną światową w zabytkowym budynku mieściła się siedziba stowarzyszenia „Jad Charuzim” (z hebrajskiego zręczna dłoń). Po wojnie była tam siedziba m.in. Ogniska Baletowego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Później budynek wrócił do właścicieli, czyli Gminy Żydowskiej, a następnie został odkupiony przez samorząd powiatowy z przeznaczeniem na działalność artystyczno-edukacyjną. Koszty remontu szacowane są na około 6 mln zł. Samorząd powiatowy pozyskał już m.in. wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (3 mln. zł), a także od Podkarpackiego Konserwatora Zabytków.
  • Galeria

W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie kompleksowego remontu budynku przy ul. Tarnowskiego 1 w Jarosławiu, gdzie w przyszłości będzie się mieścić siedziba Powiatowego Ogniska Baletowego. Nim rozpoczną się jednak zasadnicze prace remontowe, niezbędne są oględziny stanu elewacji, jednego z elementów inwestycji. Ta operacja została przeprowadzona 21 grudnia, z użyciem tzw. „zwyżki”.

Przypomnijmy, że przed II wojną światową w zabytkowym budynku mieściła się siedziba stowarzyszenia „Jad Charuzim” (z hebrajskiego zręczna dłoń). Po wojnie była tam siedziba m.in. Ogniska Baletowego i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Później budynek wrócił do właścicieli, czyli Gminy Żydowskiej, a następnie został odkupiony przez samorząd powiatowy z przeznaczeniem na działalność artystyczno-edukacyjną.

Koszty remontu szacowane są na około 6 mln zł. Samorząd powiatowy pozyskał już m.in. wsparcie finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (3 mln. zł), a także od Podkarpackiego Konserwatora Zabytków.