• Betlejemskiego Światło Pokoju trafiło na Ukrainę, m.in. za pośrednictwem samorządowców z powiatu jarosławskiego.. 4 stycznia 2022 r., na przejściu granicznym Budomierz – Hruszów (powiat lubaczowski), odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Rejonu Jaworowskiego na Ukrainie. W uroczystości przekazania tego symbolu pokoju, szacunku i nadziei wzięli udział m.n. polscy harcerze i ukraińscy skauci, przedstawiciele duchowieństwa oraz samorządowcy ze starostami powiatów: jarosławskiego Stanisławem Kłopotem i lubaczowskiego Zenonem Swatkiem na czele. Powiat jarosławski reprezentował również Przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli ziemi jaworowskiej z Ukrainy. Akcję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju z Groty Narodzenia Chrystusa zapoczątkowali skauci austriaccy w 1986 r., a Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w niej od 1991 r. - Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”. W czasach pandemii (…) jest ona potrzebna nie tylko harcerkom i harcerzom. Betlejemski Ogień ma rozświetlić serca każdego, kto zechce je przyjąć i dać wiarę w nadejście lepszego jutra i siłę do zmieniania świata. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom – wyjaśniają przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerze.

Akcję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju z Groty Narodzenia Chrystusa zapoczątkowali skauci austriaccy w 1986 r., a Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w niej od 1991 r. - Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”. W czasach pandemii (…) jest ona potrzebna nie tylko harcerkom i harcerzom. Betlejemski Ogień ma rozświetlić serca każdego, kto zechce je przyjąć i dać wiarę w nadejście lepszego jutra i siłę do zmieniania świata. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniomwyjaśniają przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerze.