• W 17. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II - Marsz Światła przeszedł ulicami Jarosławia.. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemia koronawirusa, powrócono do pięknej tradycji. W rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, ulicami Jarosławia przeszedł symboliczny „Marsz Światła”. Mieszkańcy miasta i powiatu dziękują w ten sposób za wielki pontyfikat naszego rodaka. Inicjatorem marszu jest ks. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, uczestniczą w nim proboszczowie jarosławskich parafii wraz z wiernymi, a uroczystościom w tym roku, które odbyły się 2 kwietnia, przewodniczył abp Adam Szal, metropolita przemyski. - Dziękujemy Ci, Ojcze Święty, św. Janie Pawle II, za Twój pontyfikat, za to, że odmieniłeś Ojczyznę i ku lepszemu wiodłeś świat. W 17. rocznicę Twojej śmierci, w Marszu Światła podziękowaliśmy Ci, mieszkańcy ziemi jarosławskiej. Pamiętamy! - podkreślał znaczenie wydarzenia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Tradycyjnie, na zakończenie Marszu, który rozpoczął się pod budynkiem Starostwa Powiatowego a zakończył przed jarosławskim ratuszem, znicze niesione przez kapłanów, młodzież, rodziny, przedstawicieli samorządów, mieszkańców, zostały ułożone w napis „JP II" oraz symbolicznie umieszczone na krzyżu, symbolu śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zwieńczeniem uroczystości modlitewnej było złożenie kwiatów pod tablicą poświęconą Janowi Pawłowi II, modlitwa do miłosiernego Boga za mieszkańców Jarosławia i Ziemi Jarosławskiej, odczytana przez starostę Stanisława Kłopota i burmistrza Waldemara Palucha oraz błogosławieństwo abp Adama Szala.