Jarosławskie uroczystości Katyńsko-Smoleńskie

• Jarosławskie uroczystości Katyńsko-Smoleńskie. 11 kwietnia 2022 r. w jarosławskiej Parafii Chrystusa Króla odbyły się uroczystości Katyńsko-Smoleńskie. Ich współorganizatorem była Fundacja Pomocy Edukacyjnej im. H. i T. Zielińskich. Samorząd powiatowy reprezentowali m.in. starosta jarosławski Stanisław Kłopot i przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor. Uroczystości w 82. rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 12. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej rozpoczęły się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Jamrozka. Ich kulminacyjnym momentem było złożenie wiązanek kwiatów przez przybyłe delegacje, Apel Pamięci oraz salwa honorowa. Głos zabrał także organizator wydarzenia ks. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, poseł Tadeusz Chrzan oraz dyrektorzy biur poselskich posłanki i minister Anny Schmidt a także senatora Mieczysława Golby.