Do uczestników zakończonego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej "Jarosław 2022"

  • Wydrukuj
  • Email
  • Do uczestników zakończonego Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej "Jarosław 2022". 22 i 23 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w Jarosławiu odbyło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej "Jarosław 2022". W jego programie nie brakowało wydarzeń religijnych, o charakterze duchowym, ale także kulturalnym. Było zatem i Sacrum i Profanum. Wśród patronów wydarzenia był także starosta jarosławski Stanisław Kłopot, który skierował swoje słowo do uczestników SMAP 2022. Czcigodni i Wielebni Księża, droga Młodzieży, pragnę złożyć serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w organizację tych wyjątkowych Dni. Przeżyliście wydarzenie wiary - pełne modlitwy, rozmowy i wymiany doświadczeń o przyjaźni z Chrystusem Eucharystycznym. Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest wspaniałą okazją do wykorzystania wiedzy i świadectwa Waszych nauczycieli – księży. Wsłuchiwanie się w Ich słowa sprawi, że łatwiej będzie Wam zrozumieć ścieżki Wiary i słowa Ewangelii. W naszych trudnych czasach trwanie, jako praktykujący katolicy nie jest łatwe. Tu jednak wiele zależy od Was. Jak powiedział św. Jan Paweł II ” Wy jesteście przyszłością Świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”. Słowa te niosą ze sobą pewnego rodzaju zobowiązanie, ponieważ także Waszym zadaniem jest głoszenie słowa Bożego. To Was potrzebuje współczesny świat. Życzę Wam przywiązania do wiary katolickiej, abyście na drodze swojego życia potrafili rozpoznać momenty obecności Chrystusa. Na pewno ważnym drogowskazem będzie przeżyte Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Szczęść Wam Boże! Starosta jarosławski Stanisław Kłopot Zdjęcia: organizatorzy SMAP 2022, archiwum.
  • Galeria
Zdjęcia: organizatorzy SMAP 2022, archiwum.

22 i 23 kwietnia, w przeddzień Niedzieli Miłosierdzia Bożego, w Jarosławiu odbyło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej "Jarosław 2022". W jego programie nie brakowało wydarzeń religijnych, o charakterze duchowym, ale także kulturalnym. Było zatem i Sacrum i Profanum. Wśród patronów wydarzenia był także starosta jarosławski Stanisław Kłopot, który skierował swoje słowo do uczestników SMAP 2022.

Czcigodni i Wielebni Księża, droga Młodzieży,

pragnę złożyć serdeczne podziękowania za trud i zaangażowanie w organizację tych wyjątkowych Dni. Przeżyliście wydarzenie wiary - pełne modlitwy, rozmowy i wymiany doświadczeń o przyjaźni z Chrystusem Eucharystycznym.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej jest wspaniałą okazją do wykorzystania wiedzy i świadectwa Waszych nauczycieli – księży. Wsłuchiwanie się w Ich słowa sprawi, że łatwiej będzie Wam zrozumieć ścieżki Wiary i słowa Ewangelii.

W naszych trudnych czasach trwanie, jako praktykujący katolicy nie jest łatwe. Tu jednak wiele zależy od Was. Jak powiedział św. Jan Paweł II ” Wy jesteście przyszłością Świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”. Słowa te niosą ze sobą pewnego rodzaju zobowiązanie, ponieważ także Waszym zadaniem jest głoszenie słowa Bożego. To Was potrzebuje współczesny świat.

Życzę Wam przywiązania do wiary katolickiej, abyście na drodze swojego życia potrafili rozpoznać momenty obecności Chrystusa. Na pewno ważnym drogowskazem będzie przeżyte Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Szczęść Wam Boże!

Starosta jarosławski Stanisław Kłopot

Zdjęcia: organizatorzy SMAP 2022, archiwum.