Droga Bystrowice – Hawłowice – Pruchnik na ukończeniu. Szykują się kolejne inwestycje drogowe, m.in. droga Wiązownica – Radawa!

  • Wydrukuj
  • Email
  • Droga Bystrowice – Hawłowice – Pruchnik na ukończeniu. Szykują się kolejne inwestycje drogowe, m.in. droga Wiązownica – Radawa!. Już 9 maja planowane jest zakończenie gruntownego remontu drogi powiatowej Bystrowice – Hawłowice - Pruchnik. Pieniądze na ten cel, czyli blisko 1,2 mln złotych, samorząd powiatowy pozyskał  m.in. z dofinansowania z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. - Jest to o tyle ważna inwestycja, że mieszkańcy czekali na nią kilkadziesiąt lat – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. A to dopiero preludium do kolejnych potężnych inwestycji drogowych samorządu powiatowego, wśród których jest droga Wiązownica – Radawa. O tym między innymi będą dyskutować radni powiatowi podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 6 maja. W przypadku drogi Bystrowice – Hawłowice – Pruchnik mowa o blisko 2,5 km gruntownie naprawionej nawierzchni jezdni i wzmocnionych poboczach. – Dokonaliśmy m.in. wyrównania istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną. Całość jezdni została przykryta nową warstwą ścieralną– tłumaczy zakres prac Paweł Tworek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu. Uzupełniono także m.in. zaniżone pobocza, odmulono i oczyszczono przydrożne rowy. Podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 6 maja, radni powiatowi – na wniosek Zarządu Powiatu - zadecydują o rozpoczęciu kilku nowych inwestycji drogowych. Są wśród nich droga Wiązownica – Radawa – Wola Mołodycka oraz Wiązownica – Piwoda – Olchowa, Jarosław – Wietlin – Łazy a także Kidałowice – Morawsko. – To inwestycje o wartości około 41 mln złotych. Warto podkreślić, że możemy je realizować dzięki pozyskanemu przez nas dofinansowaniu, m.in. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz bardzo dobrej współpracy z gminami przez które przebiegają te drogi – mówi starosta St. Kłopot.  – Mowa o Wiązownicy, gminie wiejskiej Jarosław, Laszkach i Pawłosiowie, których samorządy zdecydowały o wsparciu finansowym. Dziękuję także posłowi Tadeuszowi Chrzanowi, który jest naszym nieodmiennym sojusznikiem – dodaje starosta. Sesja będzie dostępna na stronie internetowej TUTAJ zaś porządek obrad wraz z projektami uchwał dostępny jest TUTAJ
  • Galeria

Już 9 maja planowane jest zakończenie gruntownego remontu drogi powiatowej Bystrowice – Hawłowice - Pruchnik. Pieniądze na ten cel, czyli blisko 1,2 mln złotych, samorząd powiatowy pozyskał  m.in. z dofinansowania z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej. - Jest to o tyle ważna inwestycja, że mieszkańcy czekali na nią kilkadziesiąt lat – wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. A to dopiero preludium do kolejnych potężnych inwestycji drogowych samorządu powiatowego, wśród których jest droga Wiązownica – Radawa. O tym między innymi będą dyskutować radni powiatowi podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 6 maja.

W przypadku drogi Bystrowice – Hawłowice – Pruchnik mowa o blisko 2,5 km gruntownie naprawionej nawierzchni jezdni i wzmocnionych poboczach. – Dokonaliśmy m.in. wyrównania istniejącej podbudowy mieszanką mineralno-bitumiczną. Całość jezdni została przykryta nową warstwą ścieralną– tłumaczy zakres prac Paweł Tworek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu. Uzupełniono także m.in. zaniżone pobocza, odmulono i oczyszczono przydrożne rowy.

Podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 6 maja, radni powiatowi – na wniosek Zarządu Powiatu - zadecydują o rozpoczęciu kilku nowych inwestycji drogowych. Są wśród nich droga Wiązownica – Radawa – Wola Mołodycka oraz Wiązownica – Piwoda – Olchowa, Jarosław – Wietlin – Łazy a także Kidałowice – Morawsko. – To inwestycje o wartości około 41 mln złotych. Warto podkreślić, że możemy je realizować dzięki pozyskanemu przez nas dofinansowaniu, m.in. z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz bardzo dobrej współpracy z gminami przez które przebiegają te drogi – mówi starosta St. Kłopot.  – Mowa o Wiązownicy, gminie wiejskiej Jarosław, Laszkach i Pawłosiowie, których samorządy zdecydowały o wsparciu finansowym. Dziękuję także posłowi Tadeuszowi Chrzanowi, który jest naszym nieodmiennym sojusznikiem – dodaje starosta.

Sesja będzie dostępna na stronie internetowej TUTAJ zaś porządek obrad wraz z projektami uchwał dostępny jest TUTAJ