Dzień patrona Jarosławia

  • Wydrukuj
  • Email
  • Dzień patrona Jarosławia. 12 czerwca mieszkańcy Jarosławia i okolic obchodzili uroczyście dzień Patrona Miasta bł. o. Michała Czartoryskiego OP. W wydarzeniu zorganizowanym przez samorząd miasta Jarosławia oraz wspólnotę oo. Dominikanów, Powiat Jarosławski reprezentowali: przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor i radny Marek Kucab. Swój list do uczestników i organizatorów wydarzenia skierował także starosta jarosławski Stanisław Kłopot: Dzisiejsza uroczystość upamiętnia postać związaną z ziemią jarosławską, patrona Jarosławia – bł. o. Michała Czartoryskiego OP. Od Ojca Michała wszyscy możemy uczyć się ofiarności i odwagi. Na drodze naszego życia spotykamy wiele autorytetów. Może to być ktoś z najbliższego, rodzinnego otoczenia. Także ktoś dla nas obcy, kto żył dawno temu, ale tak charyzmatyczny i ponadczasowy, że jego słowa i czyny wywierają wpływ na ogrom ludzi na przestrzeni lat. Takim właśnie autorytetem jest dla nas Ojciec Michał. W 1944 roku, gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, jako kapelan niósł pocieszenie rannym i chorym, Nie zostawił swoich bliźnich, nawet w obliczu śmierci. Został rozstrzelany razem z powstańcami. O tych faktach wiemy bardzo dobrze, zatem potrafmy wyciągnąć z nich naukę – oddania, poświęcenia, odwagi i odpowiedzialności. To zaszczyt mieć tego bohatera za patrona, ale również zobowiązanie. Życzę wszystkim siły i wytrwania w pracy nad sobą, w dążeniu do udoskonalania siebie, mając za wzór błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego. Zdjęcia: Biuro Poselskie posła Tadeusza Chrzana. Dziękujemy!
  • Galeria

12 czerwca mieszkańcy Jarosławia i okolic obchodzili uroczyście dzień Patrona Miasta bł. o. Michała Czartoryskiego OP. W wydarzeniu zorganizowanym przez samorząd miasta Jarosławia oraz wspólnotę oo. Dominikanów, Powiat Jarosławski reprezentowali: przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor i radny Marek Kucab.

Swój list do uczestników i organizatorów wydarzenia skierował także starosta jarosławski Stanisław Kłopot:

Dzisiejsza uroczystość upamiętnia postać związaną z ziemią jarosławską, patrona Jarosławia – bł. o. Michała Czartoryskiego OP. Od Ojca Michała wszyscy możemy uczyć się ofiarności i odwagi.

Na drodze naszego życia spotykamy wiele autorytetów. Może to być ktoś z najbliższego, rodzinnego otoczenia. Także ktoś dla nas obcy, kto żył dawno temu, ale tak charyzmatyczny i ponadczasowy, że jego słowa i czyny wywierają wpływ na ogrom ludzi na przestrzeni lat. Takim właśnie autorytetem jest dla nas Ojciec Michał.

W 1944 roku, gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, jako kapelan niósł pocieszenie rannym i chorym, Nie zostawił swoich bliźnich, nawet w obliczu śmierci. Został rozstrzelany razem z powstańcami. O tych faktach wiemy bardzo dobrze, zatem potrafmy wyciągnąć z nich naukę – oddania, poświęcenia, odwagi i odpowiedzialności.

To zaszczyt mieć tego bohatera za patrona, ale również zobowiązanie. Życzę wszystkim siły i wytrwania w pracy nad sobą, w dążeniu do udoskonalania siebie, mając za wzór błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego.

Zdjęcia: Biuro Poselskie posła Tadeusza Chrzana. Dziękujemy!