Mural pamięci bł. o. Michała Czartoryskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Mural pamięci bł. o. Michała Czartoryskiego. W Pełkiniach, w tamtejszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym, powstał mural poświęcony bł. o. Michałowi Czartoryskiemu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystość jego odsłonięcia, która odbyła się 13 czerwca. Samorząd powiatowy reprezentował na niej starosta jarosławski Stanisław Kłopot, który wystosował z tej okazji list gratulacyjny. Szanowni Państwo, codziennie bezrefleksyjnie mijamy ulice, szyldy, nieznajomych, jesteśmy obojętni i niewzruszeni. Wydaje się, że nic w tym dziwnego, przyszło nam żyć w czasach, które zmuszają do pośpiechu. Ale dzisiejsze wydarzenie być może skłoni nas do wykrzesania z siebie chęci do zmian. Odsłonięcie muralu bł. O. Michała Czartoryskiego to odsłonięcie fragmentu naszej lokalnej historii, nad którą warto się pochylić i którą warto zgłębiać. Mural będzie przypominał nam o wielkim człowieku. Być może tym, którzy będą przechodzić obok, zapadnie w pamięć ta postać, bez wątpienia warta uwagi. W 1944 roku, gdy wybuchło na dobre Powstanie Warszawskie, o. Michał, jako kapelan niósł pocieszenie rannym i chorym, Nie zostawił swoich bliźnich, nawet w obliczu śmierci. Został rozstrzelany razem z powstańcami. Ta heroiczna postawa budzi podziw, to zaszczyt posiadać mural z wizerunkiem takiego bohatera. Życzę wszystkim siły i wytrwania w pracy nad sobą, w dążeniu do udoskonalania siebie, mając za wzór błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego. Zdj.: Krzysztof Kozłecki. Dziękujemy!
  • Galeria

W Pełkiniach, w tamtejszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym, powstał mural poświęcony bł. o. Michałowi Czartoryskiemu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystość jego odsłonięcia, która odbyła się 13 czerwca. Samorząd powiatowy reprezentował na niej starosta jarosławski Stanisław Kłopot, który wystosował z tej okazji list gratulacyjny.

Szanowni Państwo,

codziennie bezrefleksyjnie mijamy ulice, szyldy, nieznajomych, jesteśmy obojętni i niewzruszeni. Wydaje się, że nic w tym dziwnego, przyszło nam żyć w czasach, które zmuszają do pośpiechu. Ale dzisiejsze wydarzenie być może skłoni nas do wykrzesania z siebie chęci do zmian.

Odsłonięcie muralu bł. O. Michała Czartoryskiego to odsłonięcie fragmentu naszej lokalnej historii, nad którą warto się pochylić i którą warto zgłębiać. Mural będzie przypominał nam o wielkim człowieku. Być może tym, którzy będą przechodzić obok, zapadnie w pamięć ta postać, bez wątpienia warta uwagi.

W 1944 roku, gdy wybuchło na dobre Powstanie Warszawskie, o. Michał, jako kapelan niósł pocieszenie rannym i chorym, Nie zostawił swoich bliźnich, nawet w obliczu śmierci. Został rozstrzelany razem z powstańcami. Ta heroiczna postawa budzi podziw, to zaszczyt posiadać mural z wizerunkiem takiego bohatera.

Życzę wszystkim siły i wytrwania w pracy nad sobą, w dążeniu do udoskonalania siebie, mając za wzór błogosławionego ojca Michała Czartoryskiego.

Zdj.: Krzysztof Kozłecki. Dziękujemy!