Rusza przebudowa drogi do Radawy! To jedna z dwóch inwestycji, na którą właśnie podpisano umowy.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Rusza przebudowa drogi do Radawy! To jedna z dwóch inwestycji, na którą właśnie podpisano umowy.. Umowa na realizację przebudowy dwóch dróg powiatowych: Wiązownica - Radawa - Wola Mołodycka oraz Wiązownica - Piwoda - Olchowa stała się faktem. Szczególnie ta pierwsza wzbudza duże oczekiwania, bo wiedzie do jednej z głównych miejscowości rekreacyjno-wypoczynkowych tej części Podkarpacia, czyli właśnie Radawy. Koszt obydwu inwestycji wynosi około 17 mln złotych, a połowę z tej kwoty zapewnia dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Swój wkład finansowy w zadaniu ma także samorząd gminy Wiązownica. Podpisanie umowy miało miejsce 27 czerwca 2022 r., w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. - To już kolejne, tak duże inwestycje drogowe, które rozpoczynamy. Na wszystkie z nich pozyskaliśmy pieniądze ze źródeł zewnętrznych, czyli Polskiego Ładu i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. A nie byłoby tych środków, gdyby nie wsparcie i doświadczenie samorządowe posła Tadeusza Chrzana - wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Dużą rolę w przygotowaniu tych konkretnych inwestycji miał przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor. Swój udział mają również samorządny gminne, tak jak to jest i w tym przypadku - dodaje starosta. Wśród zaplanowanych prac są roboty ziemne, odwodnienie oraz umocnienie skarp. - To również frezowanie, podbudowa i nowa nawierzchnia jezdni. Łącznie pracami obejmiemy ponad 12 km dróg - tłumaczy zakres inwestycji dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Paweł Tworek. Umowa obowiązuje do przyszłego roku, ale jak zapewnia Ryszard Hadała, przedstawiciel wykonawcy, czyli konsorcjum PBI, wszystkie najważniejsze dla użytkowników dróg prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku.
  • Galeria

Umowa na realizację przebudowy dwóch dróg powiatowych: Wiązownica - Radawa - Wola Mołodycka oraz Wiązownica - Piwoda - Olchowa stała się faktem. Szczególnie ta pierwsza wzbudza duże oczekiwania, bo wiedzie do jednej z głównych miejscowości rekreacyjno-wypoczynkowych tej części Podkarpacia, czyli właśnie Radawy. Koszt obydwu inwestycji wynosi około 17 mln złotych, a połowę z tej kwoty zapewnia dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Swój wkład finansowy w zadaniu ma także samorząd gminy Wiązownica.

Podpisanie umowy miało miejsce 27 czerwca 2022 r., w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu. - To już kolejne, tak duże inwestycje drogowe, które rozpoczynamy. Na wszystkie z nich pozyskaliśmy pieniądze ze źródeł zewnętrznych, czyli Polskiego Ładu i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. A nie byłoby tych środków, gdyby nie wsparcie i doświadczenie samorządowe posła Tadeusza Chrzana - wyjaśnia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. - Dużą rolę w przygotowaniu tych konkretnych inwestycji miał przewodniczący Rady Powiatu Marian Fedor. Swój udział mają również samorządny gminne, tak jak to jest i w tym przypadku - dodaje starosta.

Wśród zaplanowanych prac są roboty ziemne, odwodnienie oraz umocnienie skarp. - To również frezowanie, podbudowa i nowa nawierzchnia jezdni. Łącznie pracami obejmiemy ponad 12 km dróg - tłumaczy zakres inwestycji dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Paweł Tworek. Umowa obowiązuje do przyszłego roku, ale jak zapewnia Ryszard Hadała, przedstawiciel wykonawcy, czyli konsorcjum PBI, wszystkie najważniejsze dla użytkowników dróg prace zostaną zakończone jeszcze w tym roku.