Anna Brzyska Mistrzynią Europy Juniorek, srebro dla trenera kadetek Mateusza Czernika

  • Wydrukuj
  • Email
  • Anna Brzyska Mistrzynią Europy Juniorek, srebro dla trenera kadetek Mateusza Czernika. Reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, tenisistka stołowa Anna Brzyska i trener Mateusz Czernik zdobyli medale Młodzieżowych (U-19 i U-15) Mistrzostw Europy w Belgradzie. Ania Brzyska wywalczyła mistrzostwo kontynentu z zespołem biało-czerwonych juniorek, zaś Mateusz Czernik był szkoleniowcem srebrnej drużyny kadetek. Wielkie gratulacje. 17-letnia Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław) znakomicie spisała się w niedzielnym finale z Rumunią (3:2). Polki przegrywały już 0:2, ale to nasza zawodniczka w bardzo trudnym momencie wzięła ciężar odpowiedzialności na swoje barki i pokonała Lucianę Mitrofan 3:1 (9:11, 11:9, 11:7, 11:6). Później Wiktoria Wróbel i Zuzanna Wielgos powetowały sobie wcześniejsze niepowodzenia i również zwyciężyły w swoich meczach po 3:1. Dzięki temu reprezentantki Polski wygrały 3:1 i stanęły na najwyższym stopniu podium. Anna Brzyska rozegrała w turnieju drużynowym 6 pojedynków, z których wygrała aż 4, w tym ten najważniejszy, finałowy. W rundzie grupowej uczennica jarosławskiej SMS, kierowanej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę, wygrała z Norweżką Vivian Hyunh 3:0 (11:3, 11:4, 11:8) i Słowaczką Eliską Stullerovą 3:0 (11:6, 11:4, 11:6). Z kolei w 1/8 finału pingpongistka reprezentująca miasto i powiat Jarosław pokonała Hiszpankę Eugenię Sastre 3:0 (11:3, 11:5, 11:6). Nie powiodło się jej tylko w ćwierćfinale z Ukrainką Veroniką Matiuniną (1:3) i półfinale ze Szwedką Rebeccą Muskantor (2:3). To był pojedynek godny zawodniczek europejskiej czołówki, gdyż 4 z 5 setów kończyły się rezultatami 12:10. Ania Brzyska prowadziła już 2:0... W DME Juniorek U-19, w składzie z Anną Brzyską były jej partnerka deblowa Zuzanna Wielgos, Wiktoria Wróbel, Ilona Sztwiertnia i rezerwowa Anna Kubiak. Polki zanotowały komplet 7 zwycięstw - z Włochami 3:0, Norwegią 3:0 i Słowacją 3:0, a w fazie pucharowej z Hiszpanią 3:0, Ukrainą 3:1, Szwecją 3:1 i Rumunią 3:2. Od poniedziałku Anna Brzyska rywalizować będzie w Mistrzostwach Europy Juniorek w singlu, deblu i mikście. Rok temu zdobyła brąz w grze podwójnej z Zuzanną Wielgos. W grze mieszanej wystąpi z Mateuszem Zalewskim, który bardzo dobrze spisywał się w DMEJ i pomógł zespołowi w wywalczeniu srebra. Trenerem Anny Brzyskiej w SMS Jarosław jest Mateusz Czernik, który prowadzi kadrę narodową kadetek. W niedzielnym finale Polki przegrały z Rumunią 2:3, mimo że wygrywały 1:0 i 2:1. W składzie były Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Karolina Hołda i Natalia Gaworska. Polskie kadetki zanotowały 6 zwycięstw: w grupie z Belgią 3:0, Czechami 3:1, Bułgarią 3:0 oraz w fazie pucharowej z Mołdawią 3:0, Turcją 3:1, Portugalią 3:1. Niewiele im zabrakło do sukcesu także w finale. Na koniec krótka informacja o rywalach w dalszej części zmagań w stolicy Serbii. W singlu Anna Brzyska jest w turnieju głównym, w mikście z Mateuszem Zalewskim zagrają z parą Deniss Vasiljevs (Łotwa)/Lara Whitton (Walia) lub Jullian Fellinger/Jennifer Henning (Austria). Również we wtorek 1 runda debla i mecz duetu Anna Brzyska/Zuzanna Wielgos ze Słowenkami Poloną Horvat i Nusą Kadis. Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu 
  • Galeria

Reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu, tenisistka stołowa Anna Brzyska i trener Mateusz Czernik zdobyli medale Młodzieżowych (U-19 i U-15) Mistrzostw Europy w Belgradzie. Ania Brzyska wywalczyła mistrzostwo kontynentu z zespołem biało-czerwonych juniorek, zaś Mateusz Czernik był szkoleniowcem srebrnej drużyny kadetek. Wielkie gratulacje.

17-letnia Anna Brzyska (PKS Kolping Jarosław) znakomicie spisała się w niedzielnym finale z Rumunią (3:2). Polki przegrywały już 0:2, ale to nasza zawodniczka w bardzo trudnym momencie wzięła ciężar odpowiedzialności na swoje barki i pokonała Lucianę Mitrofan 3:1 (9:11, 11:9, 11:7, 11:6). 

Później Wiktoria Wróbel i Zuzanna Wielgos powetowały sobie wcześniejsze niepowodzenia i również zwyciężyły w swoich meczach po 3:1. Dzięki temu reprezentantki Polski wygrały 3:1 i stanęły na najwyższym stopniu podium.

Anna Brzyska rozegrała w turnieju drużynowym 6 pojedynków, z których wygrała aż 4, w tym ten najważniejszy, finałowy. W rundzie grupowej uczennica jarosławskiej SMS, kierowanej przez Kamila Dziukiewicza i Michała Cebulę, wygrała z Norweżką Vivian Hyunh 3:0 (11:3, 11:4, 11:8) i Słowaczką Eliską Stullerovą 3:0 (11:6, 11:4, 11:6).

Z kolei w 1/8 finału pingpongistka reprezentująca miasto i powiat Jarosław pokonała Hiszpankę Eugenię Sastre 3:0 (11:3, 11:5, 11:6). Nie powiodło się jej tylko w ćwierćfinale z Ukrainką Veroniką Matiuniną (1:3) i półfinale ze Szwedką Rebeccą Muskantor (2:3). To był pojedynek godny zawodniczek europejskiej czołówki, gdyż 4 z 5 setów kończyły się rezultatami 12:10. Ania Brzyska prowadziła już 2:0...

W DME Juniorek U-19, w składzie z Anną Brzyską były jej partnerka deblowa Zuzanna Wielgos, Wiktoria Wróbel, Ilona Sztwiertnia i rezerwowa Anna Kubiak. Polki zanotowały komplet 7 zwycięstw - z Włochami 3:0, Norwegią 3:0 i Słowacją 3:0, a w fazie pucharowej z Hiszpanią 3:0, Ukrainą 3:1, Szwecją 3:1 i Rumunią 3:2.

Od poniedziałku Anna Brzyska rywalizować będzie w Mistrzostwach Europy Juniorek w singlu, deblu i mikście. Rok temu zdobyła brąz w grze podwójnej z Zuzanną Wielgos. W grze mieszanej wystąpi z Mateuszem Zalewskim, który bardzo dobrze spisywał się w DMEJ i pomógł zespołowi w wywalczeniu srebra.

Trenerem Anny Brzyskiej w SMS Jarosław jest Mateusz Czernik, który prowadzi kadrę narodową kadetek. W niedzielnym finale Polki przegrały z Rumunią 2:3, mimo że wygrywały 1:0 i 2:1. W składzie były Natalia Bogdanowicz, Zofia Śliwka, Karolina Hołda i Natalia Gaworska.

Polskie kadetki zanotowały 6 zwycięstw: w grupie z Belgią 3:0, Czechami 3:1, Bułgarią 3:0 oraz w fazie pucharowej z Mołdawią 3:0, Turcją 3:1, Portugalią 3:1. Niewiele im zabrakło do sukcesu także w finale.

Na koniec krótka informacja o rywalach w dalszej części zmagań w stolicy Serbii. W singlu Anna Brzyska jest w turnieju głównym, w mikście z Mateuszem Zalewskim zagrają z parą Deniss Vasiljevs (Łotwa)/Lara Whitton (Walia) lub Jullian Fellinger/Jennifer Henning (Austria). Również we wtorek 1 runda debla i mecz duetu Anna Brzyska/Zuzanna Wielgos ze Słowenkami Poloną Horvat i Nusą Kadis. 

 Informacja prasowa (tekst, zdjęcia): Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu