Promesa na przebudowę drogi powiatowej Surmaczówka-Zapałów

• Promesa na przebudowę drogi powiatowej Surmaczówka-Zapałów. Z przyjemnością przekazujemy Państwu informację o kolejnej inwestycji drogowej w Powiecie Jarosławskim. Dzięki pozyskanej promesie z Lasów Państwowych na przebudowę drogi powiatowej Nr 1705R Surmaczówka-Zapałów mieszkańcy Gminy Wiązownica będą mogli już wkrótce cieszyć się nową drogą. 8 listopada 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu odbył się brifing prasowy w czasie, którego parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego oraz reprezentacji  Lasów Państwowych poinformowali o szczegółach dofinansowania przebudowy drogi powiatowej Surmaczówka-Zapałów. W konferencji prasowej udział wzięli, m.in Senator RP Mieczysław Golba,Poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan,Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot, Wicestarosta Mariusz Trojak, Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Marian Fedor, Radni Powiatowi w osobach Marek Kucab, Marek Sobolewski, Józef Długoń, Andrzej Magdziak, Wójt Gminy Wiązownica Krzysztof Strent oraz Przewodniczący Rady Gminy Wiązownica Krzysztof Socała wraz z Radnymi Gminy Wiązownica, m.in. Pawłem Wiśniewskim, Ernestem Kasią, Bogusławem Sochą oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Jarosław  Damian Rębacz. - Cieszę się, że kolejne środki trafiają do Powiatu Jarosławskiego na przebudowę drogi powiatowej. To kolejna inwestycja w ramach środków, które pozyskaliśmy z Funduszu Leśnego Lasów Państwowych. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten sukces, począwszy od parlamentarzystów ,m.in Senatorowi RP Mieczysławowi Golbie, Posłowi na Sejm RP Tadeuszowi Chrzan po osoby zaangażowane w tworzenie wniosku o dofinansowanie, aż do przedstawicieli Lasów Państwowych. Serdecznie dziękuję - mówił starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Długość odcinka do przebudowy 3,613 km Wartość inwestycji 3 789 919,00 zł dział Nadleśnictwa Jarosław 1 894 500,00 zł tj. 49,98,% Inwestycja realizowana przez Powiat Jarosławski i Gminę Wiązownica. Zakres robót obejmuje wykonanie:odcinkowe frezowanie istniejącej nawierzchni, wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno - asfaltową, wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni poprzez:ułożenie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno – asfaltowej gr. 6 cm po zagęszczeniu, ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno – asfaltowej gr. 4 cm po zagęszczeniu,regulacja wysokościowa zjazdów i skrzyżowań poprzez uzupełnienie do niwelety nowo wykonanej nawierzchni, renowację istniejącego systemu odwodnienia, uzupełnienie zaniżonych poboczy do niwelety jezdni.Wykonawca robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A.  w Dębicy.

• odcinkowe frezowanie istniejącej nawierzchni,
  • wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką mineralno - asfaltową,
  • wzmocnienie konstrukcji nawierzchni jezdni poprzez:
    • ułożenie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno – asfaltowej gr. 6 cm po zagęszczeniu,
    • ułożenie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno – asfaltowej gr. 4 cm po zagęszczeniu,
  • regulacja wysokościowa zjazdów i skrzyżowań poprzez uzupełnienie do niwelety nowo wykonanej nawierzchni,
  • renowację istniejącego systemu odwodnienia,
  • uzupełnienie zaniżonych poboczy do niwelety jezdni.

Wykonawca robót jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A.  w Dębicy.