Remont w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jarosławiu dobiega końca

  • Wydrukuj
  • Email
  • Remont w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jarosławiu dobiega końca. Zbliża się termin oficjalnego oddania do użytku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. Prace remontowe zostały zakończone, pozostały ostatnie szlify. W związku z tym, 15 lutego 2023 r. Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz dyrektor SOSW Wojciech Głąb dokonali ostatniego przeglądu przed oficjalnym odbiorem inwestycji. W tym dniu trwały ostatnie przygotowania zmierzające do przeniesienia podopiecznych do nowo wyremontowanego budynku SOSW. W „przeprowadzce” pomagali m.in. Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak, uczniowie szkół ponadpodstawowych z Powiatu Jarosławskiego należący do Związku Strzeleckiego „Strzelec” 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego  w Jarosławiu. „Przebudowa budynku głównego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Jana Pawła II 30, z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych wraz z likwidacją barier architektonicznych” – to jedna z największych inwestycji budowlanych powiatu jarosławskiego. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy imienia Jana Pawła II kształci i sprawuje opiekę wychowawczą dla ponad 200 dzieci i młodzieży. Jest to jedyna tego typu placówka prowadzona przez samorząd powiatu jarosławskiego. Siedzibę ma w budynku dawnych koszar austro-węgierskich. Zabytkowy obiekt wymagał gruntownej przebudowy, która właśnie się zakończyła. Koszt całości prac wyniósł ponad 6 mln złotych, połowa z tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, natomiast pozostałą część sfinansował powiat jarosławski. Przedmiotem inwestycji była przebudowa starszego z budynków placówki - budynku głównego SOSW w Jarosławiu, z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami wraz z likwidacją barier architektonicznych. Została zamontowana winda osobowa obejmująca poziomy 0 — 2. To ogromna zmiana dla funkcjonowania budynku, pozwala na swobodę poruszania się dzieci z problemami ruchowymi. Zamontowano także nowe wejście do przedszkola na parterze wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami. W zakres działań weszły również: wymiana stolarki okien i drzwi zewnętrznych. Na parterze będzie już niebawem funkcjonować wyżej wspomniane przedszkole. Na I piętrze internat dla wychowanków ośrodka. Sale o dużej powierzchni zostały podzielone i zamienione na dwu – trzyosobowe pokoje, co z pewnością zapewni większy komfort i prywatność. Na II piętrze zaś zaadaptowano 10 pomieszczeń, w których będą nowe pracownie m.in. graficzna, stolarska czy tkacka. Zostały zachowane wszystkie zabytkowe elementy obiektu. Reszta została odnowiona. Powstały nowe łazienki, sala widowiskowa jak i nowoczesna instalacja przeciwpożarowa i wentylacyjna, która w zależności od warunków atmosferycznych dodatkowo reguluje temperaturę.
  • Galeria

Zbliża się termin oficjalnego oddania do użytku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. Prace remontowe zostały zakończone, pozostały ostatnie szlify. W związku z tym, 15 lutego 2023 r. Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz dyrektor SOSW Wojciech Głąb dokonali ostatniego przeglądu przed oficjalnym odbiorem inwestycji. 

W tym dniu trwały ostatnie przygotowania zmierzające do przeniesienia podopiecznych do nowo wyremontowanego budynku SOSW. W „przeprowadzce” pomagali m.in. Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak, uczniowie szkół ponadpodstawowych z Powiatu Jarosławskiego należący do Związku Strzeleckiego „Strzelec” 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego  w Jarosławiu.

 „Przebudowa budynku głównego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ul. Jana Pawła II 30, z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych wraz z likwidacją barier architektonicznych” – to jedna z największych inwestycji budowlanych powiatu jarosławskiego.

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy imienia Jana Pawła II kształci i sprawuje opiekę wychowawczą dla ponad 200 dzieci i młodzieży. Jest to jedyna tego typu placówka prowadzona przez samorząd powiatu jarosławskiego. Siedzibę ma w budynku dawnych koszar austro-węgierskich. Zabytkowy obiekt wymagał gruntownej przebudowy, która właśnie się zakończyła. Koszt całości prac wyniósł ponad 6 mln złotych, połowa z tej kwoty pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, natomiast pozostałą część sfinansował powiat jarosławski.

Przedmiotem inwestycji była przebudowa starszego z budynków placówki - budynku głównego SOSW w Jarosławiu, z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami wraz z likwidacją barier architektonicznych. Została zamontowana winda osobowa obejmująca poziomy 0 — 2. To ogromna zmiana dla funkcjonowania budynku, pozwala na swobodę poruszania się dzieci z problemami ruchowymi. Zamontowano także nowe wejście do przedszkola na parterze wraz z podjazdem dla osób z niepełnosprawnościami. W zakres działań weszły również: wymiana stolarki okien i drzwi zewnętrznych. Na parterze będzie już niebawem funkcjonować wyżej wspomniane przedszkole. Na I piętrze internat dla wychowanków ośrodka. Sale o dużej powierzchni zostały podzielone i zamienione na dwu – trzyosobowe pokoje, co z pewnością zapewni większy komfort i prywatność. Na II piętrze zaś zaadaptowano 10 pomieszczeń, w których będą nowe pracownie m.in. graficzna, stolarska czy tkacka.

Zostały zachowane wszystkie zabytkowe elementy obiektu. Reszta została odnowiona. Powstały nowe łazienki, sala widowiskowa jak i nowoczesna instalacja przeciwpożarowa i wentylacyjna, która w zależności od warunków atmosferycznych dodatkowo reguluje temperaturę.