Oficjalne rozpoczęcie budowy drugiego mostu na rzece San

  • Wydrukuj
  • Email
  • Oficjalne rozpoczęcie budowy drugiego mostu na rzece San. 16 maja 2023 r. nastąpiło oficjalne rozpoczęcie budowy drugiego mostu na rzece San pomiędzy miejscowościami Munina i Sobiecin. W wydarzeniu udział wzięli Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Marian Fedor. Inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2023-2025. Całkowita wartość prac projektowych i robót budowlanych to ponad 190 mln zł. -Inwestycja ta jest niezwykle istotna w rozwoju sieci dróg na terenie Podkarpacia, ponieważ odciąży jedyny istniejący most przy ulicy Sanowej w Jarosławiu, a także usprawni komunikacje mieszkańcom Powiatu Jarosławskiego zamieszkujących Gminę Jarosław oraz Wiązownicę. Bardzo się cieszę, że to historyczny moment i długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Powiatu Jarosławskiego właśnie się rozpoczyna - skomentował Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot. Nowy most na rzece San będzie liczył ok. 624 metrów wraz z przęsłem nurtowym o długości ok. 100 m. Obok budowy nowego mostu w Jarosławiu powstanie także ponad 4 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław-Bełżec. Przebudowana zostanie też niezbędna infrastruktura w miejscowościach Sobiecin i Koniaczów. Trasa w całości będzie przebiegać przez gminę Jarosław, obejmując tereny nieużytkowe i przecinając obszar Natura 2000 „Rzeka San”. Węzeł drogowy „Jarosław-Munina” drogi krajowej nr 94 to początek nowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 865. W celu zapewnienia możliwości skrętu we wszystkich kierunkach zaplanowano w tym miejscu budowę nowych łącznic i ronda. Koniec odcinka drogi zaprojektowano w formie skrzyżowania z drogą powiatową w Sobiecinie. Realizacja inwestycji obejmie również: budowę oświetlenia ulicznego w rejonie skrzyżowań, chodników, ciągu pieszo-rowerowego, zatoki autobusowej, przejść ekologicznych i przebudowę wału przeciwpowodziowego. Dorota Pupka/RPP
  • Galeria

16 maja 2023 r. nastąpiło oficjalne rozpoczęcie budowy drugiego mostu na rzece San pomiędzy miejscowościami Munina i Sobiecin. W wydarzeniu udział wzięli Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego Marian Fedor.

Inwestycja zostanie zrealizowana w latach 2023-2025. Całkowita wartość prac projektowych i robót budowlanych to ponad 190 mln zł.

-Inwestycja ta jest niezwykle istotna w rozwoju sieci dróg na terenie Podkarpacia, ponieważ odciąży jedyny istniejący most przy ulicy Sanowej w Jarosławiu, a także usprawni komunikacje mieszkańcom Powiatu Jarosławskiego zamieszkujących Gminę Jarosław oraz Wiązownicę. Bardzo się cieszę, że to historyczny moment i długo wyczekiwana inwestycja przez mieszkańców Powiatu Jarosławskiego właśnie się rozpoczyna - skomentował Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot.

Nowy most na rzece San będzie liczył ok. 624 metrów wraz z przęsłem nurtowym o długości ok. 100 m.

Obok budowy nowego mostu w Jarosławiu powstanie także ponad 4 kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław-Bełżec. Przebudowana zostanie też niezbędna infrastruktura w miejscowościach Sobiecin i Koniaczów. Trasa w całości będzie przebiegać przez gminę Jarosław, obejmując tereny nieużytkowe i przecinając obszar Natura 2000 „Rzeka San”. Węzeł drogowy „Jarosław-Munina” drogi krajowej nr 94 to początek nowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 865. W celu zapewnienia możliwości skrętu we wszystkich kierunkach zaplanowano w tym miejscu budowę nowych łącznic i ronda. Koniec odcinka drogi zaprojektowano w formie skrzyżowania z drogą powiatową w Sobiecinie.

Realizacja inwestycji obejmie również: budowę oświetlenia ulicznego w rejonie skrzyżowań, chodników, ciągu pieszo-rowerowego, zatoki autobusowej, przejść ekologicznych i przebudowę wału przeciwpowodziowego.

📸Dorota Pupka/RPP