Święto Niepodległości i ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

  • Wydrukuj
  • Email
  • Święto Niepodległości i ślubowanie klas pierwszych w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. 10 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości połączona ze ślubowaniem klas pierwszych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego: Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak,  Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel oraz przedstawiciele Wojska: major Marek Pankiewicz, reprezentujący Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu, a także kapitan Szczepan Wańko. Po oficjalnym powitaniu gości oraz społeczności szkolnej przez panią dyrektor Dorotę Kaletę, nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych. Słowa uroczystej przysięgi, składanej na sztandar szkoły, rozbrzmiewały donośnie w murach Budowlanki. Po części oficjalnej odbył się koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu zespołu, złożonego z uczniów szkoły. Znane i lubiane utwory poprzedzone były krótkim komentarzem na temat ich historii. W uroczysty i podniosły nastrój wprowadziły słuchaczy min. dźwięki „Piechoty”, „Białych róż” czy „Serca w plecaku”. Zdj. Mirella Pieniążek
  • Galeria

10 listopada 2023 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości połączona ze ślubowaniem klas pierwszych.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego: Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak,  Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel oraz przedstawiciele Wojska: major Marek Pankiewicz, reprezentujący Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Jarosławiu, a także kapitan Szczepan Wańko.

Po oficjalnym powitaniu gości oraz społeczności szkolnej przez panią dyrektor Dorotę Kaletę, nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych. Słowa uroczystej przysięgi, składanej na sztandar szkoły, rozbrzmiewały donośnie w murach Budowlanki.

Po części oficjalnej odbył się koncert piosenki patriotycznej w wykonaniu zespołu, złożonego z uczniów szkoły. Znane i lubiane utwory poprzedzone były krótkim komentarzem na temat ich historii. W uroczysty i podniosły nastrój wprowadziły słuchaczy min. dźwięki „Piechoty”, „Białych róż” czy „Serca w plecaku”.

 

Zdj. Mirella Pieniążek