Niebieskie Motyle 2024

 • Wydrukuj
 • Email
 • Niebieskie Motyle 2024. 12 kwietnia 2024 roku na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu odbyła się uroczysta Gala „Niebieskich Motyli”. Tematem przewodnim był: „Poznaj nasz wielobarwny świat”. Była to już kolejna – IX  edycja Regionalnego Przeglądu Twórczości plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2024” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Na uroczystej Gali swą obecnością zaszczycili organizatorów Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak oraz Marta Kurpiel – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej pandemią korona wirusa, znowu możliwe było spotkanie  w tak licznej grupie. Tegoroczna edycja Przeglądu „Niebieskie Motyle 2024” przebiegała pod Honorowym Patronatem Stanisława Kłopota - Starosty Jarosławskiego. Z kolei patronat medialny nad imprezą objęły: Radio Fara oraz lokalne media, tj. „Ekspres Jarosławski” i „Gazeta Jarosławska”. Celem organizowanego  Przeglądu to między innymi: popularyzacja twórczości plastycznej dzieci ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera, podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu dziecięcego, integracja i oczywiście prezentacja swoich prac i talentów. Młodzi artyści łamiąc bariery i stereotypy na swój temat, zaprezentowali w artystycznych wizjach przelanych na papier, swój świat wewnętrzny - jakże bogaty i wielobarwny. Komisja konkursowa oceniała prace plastyczne w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe. Nagrody, oprócz miejsc premiowanych w obu kategoriach, otrzymali wszyscy młodzi artyści biorący udział w Przeglądzie. Podczas Gali można było zobaczyć wspaniały występ artystyczny dzieci z OSW pt. „Barwny świat motyli”. Wszystko to odbywało się na tle bardzo efektownie przygotowanej przez pracowników Ośrodka scenografii. Nie zabrakło również w tym roku słodkiej niespodzianki w postaci tortu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na jubileuszowej X Gali będziemy mogli zobaczyć się w jeszcze większym gronie. Już dziś zapraszamy na kolejną jubileuszową edycję - w innym terminie i dla większej ilości uczestników. Do zobaczenia za rok! Laureaci konkursu plastycznego: Do konkursu nadesłano łącznie 78 prac. Z czego 22 prace było ze Szkół Podstawowych i 56 z Przedszkoli. Jury w składzie: Maria Dusiła, Damian Waliczek, Aneta Mrazek i Wojciech Głąb wybrało laureatów w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Przedszkole. W Szkole Podstawowej podium zajęli:Igor Szymkowicz Kasper Szyszka Maksymilian StrzeleckiOprócz tego jury wyłoniło 5 osób do wyróżnień:Antoni Palar Wiktor Skóra Marcelina Cebulak Aleksy Pakuła Szymon RumanW kategorii Przedszkole podium zajęli:ex aequo Rafał Stec i Igor Kochman Marcel Wolański Leon FilimTutaj również było 5 wyróżnień:Emil Marciak Zofia Wawrzkiewicz Gaja Jonak Franciszek Kochman Nikola StecInformacja prasowa (tekst, zdj.) SOSW w Jarosławiu
 • Galeria

12 kwietnia 2024 roku na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu odbyła się uroczysta Gala „Niebieskich Motyli”. Tematem przewodnim był: „Poznaj nasz wielobarwny świat”. Była to już kolejna – IX  edycja Regionalnego Przeglądu Twórczości plastycznej Dzieci i Młodzieży ze Spektrum Autyzmu i Zespołem Aspergera „Niebieskie Motyle 2024” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Na uroczystej Gali swą obecnością zaszczycili organizatorów Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak oraz Marta Kurpiel – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.

Po kilkuletniej przerwie, spowodowanej pandemią korona wirusa, znowu możliwe było spotkanie  w tak licznej grupie.

Tegoroczna edycja Przeglądu „Niebieskie Motyle 2024” przebiegała pod Honorowym Patronatem Stanisława Kłopota - Starosty Jarosławskiego. Z kolei patronat medialny nad imprezą objęły: Radio Fara oraz lokalne media, tj. „Ekspres Jarosławski” i „Gazeta Jarosławska”.

Celem organizowanego  Przeglądu to między innymi: popularyzacja twórczości plastycznej dzieci ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera, podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu dziecięcego, integracja i oczywiście prezentacja swoich prac i talentów.

Młodzi artyści łamiąc bariery i stereotypy na swój temat, zaprezentowali w artystycznych wizjach przelanych na papier, swój świat wewnętrzny - jakże bogaty i wielobarwny. Komisja konkursowa oceniała prace plastyczne w dwóch kategoriach: przedszkola i szkoły podstawowe. Nagrody, oprócz miejsc premiowanych w obu kategoriach, otrzymali wszyscy młodzi artyści biorący udział w Przeglądzie.

Podczas Gali można było zobaczyć wspaniały występ artystyczny dzieci z OSW pt. „Barwny świat motyli”. Wszystko to odbywało się na tle bardzo efektownie przygotowanej przez pracowników Ośrodka scenografii. Nie zabrakło również w tym roku słodkiej niespodzianki w postaci tortu.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na jubileuszowej X Gali będziemy mogli zobaczyć się w jeszcze większym gronie.

Już dziś zapraszamy na kolejną jubileuszową edycję - w innym terminie i dla większej ilości uczestników. Do zobaczenia za rok!

Laureaci konkursu plastycznego:

Do konkursu nadesłano łącznie 78 prac. Z czego 22 prace było ze Szkół Podstawowych i 56 z Przedszkoli.

Jury w składzie: Maria Dusiła, Damian Waliczek, Aneta Mrazek i Wojciech Głąb wybrało laureatów w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Przedszkole.

W Szkole Podstawowej podium zajęli:

 1. Igor Szymkowicz
 2. Kasper Szyszka
 3. Maksymilian Strzelecki

Oprócz tego jury wyłoniło 5 osób do wyróżnień:

 • Antoni Palar
 • Wiktor Skóra
 • Marcelina Cebulak
 • Aleksy Pakuła
 • Szymon Ruman

W kategorii Przedszkole podium zajęli:

 1. ex aequo Rafał Stec i Igor Kochman
 2. Marcel Wolański
 3. Leon Filim

Tutaj również było 5 wyróżnień:

 • Emil Marciak
 • Zofia Wawrzkiewicz
 • Gaja Jonak
 • Franciszek Kochman
 • Nikola Stec

Informacja prasowa (tekst, zdj.) SOSW w Jarosławiu