Wymiana uczniów z Ośrodków Szkolno–Wychowawczych z Warlubia i Jarosławia

  • Wydrukuj
  • Email
  • Wymiana uczniów z Ośrodków Szkolno–Wychowawczych z Warlubia i Jarosławia. Od 1 do 8 października 2017 roku, 20 uczniów i 4 wychowawców z Ośrodków Szkolno–Wychowawczych w Warlubiu i Jarosławiu, uczestniczyło w wymianie dzieci i młodzieży uczących się w tych placówkach. W ramach tej wymiany zorganizowano tzw. „Zieloną Szkołę”, której głównym celem było wzajemne poznanie się uczniów i odkrywanie piękna regionów, w których zlokalizowane są obydwa ośrodki. Goszczący w Jarosławiu uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu w czasie wycieczek poznawali zabytki i historię Jarosławia oraz Przemyśla, wypoczywali w bolestraszyckim arboretum i w Radawie, jak również wędrowali po bieszczadzkiej Solinie. W czasie wspólnych zajęć z uczniami z Jarosławia zapoznali się z  tajnikami gotowania, sztuki decoupage, linorytu oraz ceramiki, nawiązując przy tym nowe przyjaźnie i znajomości. Z kolei uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu mieli możliwość poznania uroków powiatu świeckiego, będącego częścią województwa kujawsko–pomorskiego. Uczniowie zwiedzali Grudziądz, Świecie, Chełm i Trójmiasto, podziwiali piękne widoki Wideckiego Parku Krajobrazowego i uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w gospodarstwie agroturystycznym o nazwie Toskania Kociewska. W czasie wspólnych, radosnych spotkań z uczniami z Warlubia mogli również poznać swoich rówieśników i zaprzyjaźnić się z nimi. Dla wszystkich uczniów uczestniczących w „Zielonej Szkole” był to czas niezapomnianych przeżyć, poznawania historii, kultury i przyrody regionów i kraju oraz nawiązywania nowych przyjaźni. Z powodu znacznej odległości pomiędzy Jarosławiem i Warlubiem – ponad 600 kilometrów, dla wielu uczniów była to wyprawa, którą nazwali „podróżą życia”, a dzięki której mogli zobaczyć bieszczadzkie połoniny i bałtyckie morze. - Zorganizowana przez Ośrodki Szkolno–Wychowawcze w Warlubiu i Jarosławiu wymiana dzieci i młodzieży została zainspirowana przez władze powiatów w Świeciu i Jarosławiu, które od kwietnia 2017 roku współpracują ze sobą w ramach umowy partnerskiej - mówi o pomyśle wymiany Wojciech Głąb, dyrektor OSW w Jarosławiu. - Starosta jarosławski, Tadeusz Chrzan aktywnie wspierał inicjatywę zorganizowania „Zielonej Szkoły”, udzielając wsparcia finansowego w wysokości 10 tys. zł. Przychylność starosty jarosławskiego pozwoliła na pełne sfinansowanie wszystkich działań realizowanych ramach „Zielonej Szkoły” i zapewniła bezpłatny wyjazd dzieci i młodzieży – wychowanków internatu Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu - dodaje dyrektor. Tekst i zdj.: SOSW w Jarosławiu View the embedded image gallery online at: https://www.powiat.jaroslawski.pl/nowosci-oswiatowe/item/3852-wymiana-uczniow-z-osrodkow-szkolno-wychowawczych-z-warlubia-i-jaroslawia#sigProId8ef8057812

Od 1 do 8 października 2017 roku, 20 uczniów i 4 wychowawców z Ośrodków Szkolno–Wychowawczych w Warlubiu i Jarosławiu, uczestniczyło w wymianie dzieci i młodzieży uczących się w tych placówkach. W ramach tej wymiany zorganizowano tzw. „Zieloną Szkołę”, której głównym celem było wzajemne poznanie się uczniów i odkrywanie piękna regionów, w których zlokalizowane są obydwa ośrodki.

Goszczący w Jarosławiu uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu w czasie wycieczek poznawali zabytki i historię Jarosławia oraz Przemyśla, wypoczywali w bolestraszyckim arboretum i w Radawie, jak również wędrowali po bieszczadzkiej Solinie. W czasie wspólnych zajęć z uczniami z Jarosławia zapoznali się z  tajnikami gotowania, sztuki decoupage, linorytu oraz ceramiki, nawiązując przy tym nowe przyjaźnie i znajomości. 

Z kolei uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu mieli możliwość poznania uroków powiatu świeckiego, będącego częścią województwa kujawsko–pomorskiego. Uczniowie zwiedzali Grudziądz, Świecie, Chełm i Trójmiasto, podziwiali piękne widoki Wideckiego Parku Krajobrazowego i uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w gospodarstwie agroturystycznym o nazwie Toskania Kociewska. W czasie wspólnych, radosnych spotkań z uczniami z Warlubia mogli również poznać swoich rówieśników i zaprzyjaźnić się z nimi.

Dla wszystkich uczniów uczestniczących w „Zielonej Szkole” był to czas niezapomnianych przeżyć, poznawania historii, kultury i przyrody regionów i kraju oraz nawiązywania nowych przyjaźni. Z powodu znacznej odległości pomiędzy Jarosławiem i Warlubiem – ponad 600 kilometrów, dla wielu uczniów była to wyprawa, którą nazwali „podróżą życia”, a dzięki której mogli zobaczyć bieszczadzkie połoniny i bałtyckie morze.

- Zorganizowana przez Ośrodki Szkolno–Wychowawcze w Warlubiu i Jarosławiu wymiana dzieci i młodzieży została zainspirowana przez władze powiatów w Świeciu i Jarosławiu, które od kwietnia 2017 roku współpracują ze sobą w ramach umowy partnerskiej - mówi o pomyśle wymiany Wojciech Głąb, dyrektor OSW w Jarosławiu. - Starosta jarosławski, Tadeusz Chrzan aktywnie wspierał inicjatywę zorganizowania „Zielonej Szkoły”, udzielając wsparcia finansowego w wysokości 10 tys. zł. Przychylność starosty jarosławskiego pozwoliła na pełne sfinansowanie wszystkich działań realizowanych ramach „Zielonej Szkoły” i zapewniła bezpłatny wyjazd dzieci i młodzieży – wychowanków internatu Ośrodka Szkolno–Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu - dodaje dyrektor.

Tekst i zdj.: SOSW w Jarosławiu