Portal Polacy Nieprzeciętni z naszych stron, czyli finał projektu „Przywracanie pamięci pokoleń”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Portal Polacy Nieprzeciętni z naszych stron, czyli finał projektu „Przywracanie pamięci pokoleń”. Wybitni uczniowie Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu od października 2017 brali udział w ogólnopolskim projekcie „Przywracanie pamięci pokoleń”, do którego zakwalifikowało się jedynie sześć szkół z całej Polski, realizowanym przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją. Ich zadaniem było przedstawienie postaci Michała Zielińskiego, sławnego jarosławianina, który jest autorem piosenki „Serce w plecaku”.                                                  13 grudnia 2017 w Toruniu odbyła się konferencja, na której uczestnicy projektu przedstawili  prezentacje swojej pracy. Sześć grup miało przedstawić wystawy, prezentujące sylwetki wybitnych Polaków godnych upamiętnienia. Wystawa naszych uczniów była przedstawiana jako ostatnia, ale dzięki wrodzonym talentom oratorskim i technologicznym sztuczkom udało się wszystkich zainteresować i już na samym początku zebrać gromkie brawa, których nie brakowało podczas prezentacji całej wystawy. Była to prezentacja z humorem, gdyż prócz wielu informacji w skondensowanej formie, anegdotek i żarcików, zostały dołączone także śmieszne zdjęcia i film making-off. Po prezentacji wystawy naszych uczniów, wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Serce w plecaku”. Zaproszeni goście z kuratorium, wydziału edukacji i ZNP byli pod wrażeniem pracy wszystkich uczestników projektu. Następnie przyszedł czas na podsumowanie konferencji i wręczenie certyfikatów. To jednak nie koniec przygody z wystawą o Michale Zielińskim, gdyż parę dni później, a mianowicie 19 grudnia, uczniowie jeszcze raz zaprezentowali swoją pracę, ale tym razem w węższym gronie, rodzinie Michała Zielińskiego - Państwu Jadwidze i Wacławowi Spiradkom, dyrektor ZSDGiL, Renacie Tomaka-Pasternak oraz uczniom szkoły. Jak za pierwszym razem, wystawa zapierała dech w piersiach i podziw dla ośmiorga młodych ludzi, którzy w tak krótkim czasie byli w stanie stworzyć coś niesamowitego! Wszystkich serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy: http://www.eduwystawy.pl/pamiec/zielinski/ Tekst i zdj.: ZSDGiL w Jarosławiu
  • Galeria

Wybitni uczniowie Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu od października 2017 brali udział w ogólnopolskim projekcie „Przywracanie pamięci pokoleń”, do którego zakwalifikowało się jedynie sześć szkół z całej Polski, realizowanym przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją. Ich zadaniem było przedstawienie postaci Michała Zielińskiego, sławnego jarosławianina, który jest autorem piosenki „Serce w plecaku”.                                                 

13 grudnia 2017 w Toruniu odbyła się konferencja, na której uczestnicy projektu przedstawili  prezentacje swojej pracy. Sześć grup miało przedstawić wystawy, prezentujące sylwetki wybitnych Polaków godnych upamiętnienia. Wystawa naszych uczniów była przedstawiana jako ostatnia, ale dzięki wrodzonym talentom oratorskim i technologicznym sztuczkom udało się wszystkich zainteresować i już na samym początku zebrać gromkie brawa, których nie brakowało podczas prezentacji całej wystawy. Była to prezentacja z humorem, gdyż prócz wielu informacji w skondensowanej formie, anegdotek i żarcików, zostały dołączone także śmieszne zdjęcia i film making-off. Po prezentacji wystawy naszych uczniów, wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Serce w plecaku”. Zaproszeni goście z kuratorium, wydziału edukacji i ZNP byli pod wrażeniem pracy wszystkich uczestników projektu. Następnie przyszedł czas na podsumowanie konferencji i wręczenie certyfikatów.

To jednak nie koniec przygody z wystawą o Michale Zielińskim, gdyż parę dni później, a mianowicie 19 grudnia, uczniowie jeszcze raz zaprezentowali swoją pracę, ale tym razem w węższym gronie, rodzinie Michała Zielińskiego - Państwu Jadwidze i Wacławowi Spiradkom, dyrektor ZSDGiL, Renacie Tomaka-Pasternak oraz uczniom szkoły. Jak za pierwszym razem, wystawa zapierała dech w piersiach i podziw dla ośmiorga młodych ludzi, którzy w tak krótkim czasie byli w stanie stworzyć coś niesamowitego!

Wszystkich serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy:

http://www.eduwystawy.pl/pamiec/zielinski/

Tekst i zdj.: ZSDGiL w Jarosławiu