W "Połowie Drogi – Szlakiem Orlich Gniazd" - wspaniała przygoda uczniów z Jarosławia i Warlubia

  • Wydrukuj
  • Email
  • W "Połowie Drogi – Szlakiem Orlich Gniazd" - wspaniała przygoda uczniów z Jarosławia i Warlubia. Wychowankowie internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu spotkali się ze swoimi rówieśnikami z zaprzyjaźnionego Ośrodka im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu (powiat świecki, woj. kujawsko-pomorskie). Było to kolejne spotkanie dzieci i młodzieży, uczących się w tych placówkach, zorganizowane pod patronatem Starosty Jarosławskiego i Starosty Świeckiego. - W tym roku wspólny wyjazd i spotkanie było jak spełnienie marzeń, gdyż po okresie nauki zdalnej i braku możliwości podróżowania wszyscy zatęskniliśmy za zapachem polskich pól, lasów, pięknem krajobrazu ojczystego i urodą zabytków - mówi dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu, Wojciech Głąb. Spotkanie pod hasłem "W Połowie Drogi – Szlakiem Orlich Gniazd” odbyło się w miejscowości Jastrząb/k Poraja w ośrodku wypoczynkowym „Leśna Radość”, gdzie w otoczeniu lasu i zieleni dzieci i młodzież korzystały z pięknej, letniej pogody. Już w pierwszym dniu pobytu grupa zwiedziła Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, gdzie z zainteresowaniem wysłuchała opowieści o dawnych zawodach mieszkańców tego regionu. Następnego dnia wszyscy udali się na zamek w Ogrodzieńcu, gdzie po trudach wspinaczki po ruinach zamku dzieci odpoczęły u stóp ruin na pysznych lodach. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne, przy ognisku z kiełbaskami, w czasie którego grupy zaprezentowały swoje szkoły oraz miejscowości i okolice, w których żyją. Uczniowie z Warlubia otrzymali pamiątkowe gry turystyczne sygnowane logiem Powiatu Jarosławskiego i albumy prezentujące uroki naszego regionu przygotowane przez Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Jarosławskiego. Wiele wzruszeń i emocji dostarczyły uczestnikom wycieczki do Częstochowy i Krakowa. W częstochowskim Sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze dzieci uczestniczyły we mszy świętej przed obrazem Marki Boskiej Częstochowskiej, zaś w Krakowie zwiedziły Podziemne Muzeum, Zamek Królewski na Wawelu oraz Ogród Zoologiczny. W kolejnych dniach uczestnicy spotkania zwiedzili ruiny zamku w Olsztynie, Kopalnię Srebra i Ołowiu w Tarnowskich Górach, między innymi  płynąc łodziami na trasie o długości 600 m odcinkiem Sztolni Głębokiej - „Fryderyk”. - Wspólny 6 dniowy wyjazd był dla wychowanków Ośrodków z Jarosławia i Warlubia czasem wypoczynku, rekreacji i zwiedzania Polski.  Był również doskonałą okazją do wspólnego poznania się, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni i ciekawych spotkań - podsumowuje dyrektor Wojciech Głąb. Wyjazd wychowanków z Jarosławia został w znacznej mierze sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, co pozwoliło na opracowanie bogatego w atrakcje programu wyjazdu  i radosne rozpoczęcie wakacji 2021 roku. Informacja prasowa (tekst, zdj.): OSW w Jarosławiu
  • Galeria

Wychowankowie internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu spotkali się ze swoimi rówieśnikami z zaprzyjaźnionego Ośrodka im. Polskich Olimpijczyków w Warlubiu (powiat świecki, woj. kujawsko-pomorskie). Było to kolejne spotkanie dzieci i młodzieży, uczących się w tych placówkach, zorganizowane pod patronatem Starosty Jarosławskiego i Starosty Świeckiego.

- W tym roku wspólny wyjazd i spotkanie było jak spełnienie marzeń, gdyż po okresie nauki zdalnej i braku możliwości podróżowania wszyscy zatęskniliśmy za zapachem polskich pól, lasów, pięknem krajobrazu ojczystego i urodą zabytków - mówi dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu, Wojciech Głąb. Spotkanie pod hasłem "W Połowie Drogi – Szlakiem Orlich Gniazd” odbyło się w miejscowości Jastrząb/k Poraja w ośrodku wypoczynkowym „Leśna Radość”, gdzie w otoczeniu lasu i zieleni dzieci i młodzież korzystały z pięknej, letniej pogody.

Już w pierwszym dniu pobytu grupa zwiedziła Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, gdzie z zainteresowaniem wysłuchała opowieści o dawnych zawodach mieszkańców tego regionu. Następnego dnia wszyscy udali się na zamek w Ogrodzieńcu, gdzie po trudach wspinaczki po ruinach zamku dzieci odpoczęły u stóp ruin na pysznych lodach. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne, przy ognisku z kiełbaskami, w czasie którego grupy zaprezentowały swoje szkoły oraz miejscowości i okolice, w których żyją. Uczniowie z Warlubia otrzymali pamiątkowe gry turystyczne sygnowane logiem Powiatu Jarosławskiego i albumy prezentujące uroki naszego regionu przygotowane przez Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Jarosławskiego.

Wiele wzruszeń i emocji dostarczyły uczestnikom wycieczki do Częstochowy i Krakowa. W częstochowskim Sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze dzieci uczestniczyły we mszy świętej przed obrazem Marki Boskiej Częstochowskiej, zaś w Krakowie zwiedziły Podziemne Muzeum, Zamek Królewski na Wawelu oraz Ogród Zoologiczny.

W kolejnych dniach uczestnicy spotkania zwiedzili ruiny zamku w Olsztynie, Kopalnię Srebra i Ołowiu w Tarnowskich Górach, między innymi  płynąc łodziami na trasie o długości 600 m odcinkiem Sztolni Głębokiej - „Fryderyk”.

- Wspólny 6 dniowy wyjazd był dla wychowanków Ośrodków z Jarosławia i Warlubia czasem wypoczynku, rekreacji i zwiedzania Polski.  Był również doskonałą okazją do wspólnego poznania się, nawiązania nowych znajomości i przyjaźni i ciekawych spotkań - podsumowuje dyrektor Wojciech Głąb. Wyjazd wychowanków z Jarosławia został w znacznej mierze sfinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, co pozwoliło na opracowanie bogatego w atrakcje programu wyjazdu  i radosne rozpoczęcie wakacji 2021 roku.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): OSW w Jarosławiu