Nowi nauczyciele mianowani i dyrektorzy w jarosławskich szkołach i placówkach

  • Wydrukuj
  • Email
  • Nowi nauczyciele mianowani i dyrektorzy w jarosławskich szkołach i placówkach. W przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu odbyła się uroczystość powierzenia stanowisk dyrektorów pięciu szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowo-wychowawczych w powiecie jarosławskim. Była to także okazja do wręczenia aktu nadania awansu zawodowego nauczyciela, dla pedagogów uczących w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatowy, reprezentowany tego dnia, czyli 30 sierpnia, przez starostę jarosławskiego Stanisława Kłopota i naczelnik wydziału edukacji Martę Kurpiel. W przypadku nominacji dyrektorskich, dotyczą one osób, które już sprawowały te funkcję i które ponownie wygrały konkursy. Mowa o Dorocie Wierzbińskiej-Dubaj (Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących), Adamie Tomaszewskim (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących), Łukaszu Pisiu (Zespół Szkół Innowacyjnych), Bartłomieju Kordasie (Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych) i Wojciechu Głąbie (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy). - Ten konkurs był dla Państwa o tyle trudny, że musieliście się mierzyć z samymi sobą i wznieść się ponad to, co już osiągnęliście do tej pory, a jest to niełatwe, o czym wiem doskonale – zwrócił się do piątki dyrektorów starosta St. Kłopot – Teraz życzę wam powodzenia i liczę na bardzo dobra współpracę z organem prowadzącym. Nowymi nauczycielami mianowanymi zostali zaś, po egzaminie i złożeniu ślubowania: Paulina Laskowska (ZSDGiL),  Izabela Wieliczko (I LO),  Sylwia Orłowska, Krystian Gliniak i Damian Korecki (ZSTiO),  Joanna Pióro (ZSI), Katarzyna Janowska (ZSSChiO) oraz Urszula Kiper i Anna Śniegowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. - Państwa wyniki świadczą o wysokim poziomie nauczania i wychowania w szkołach i placówkach, w których pracujecie. A warto to podkreślić, bo moim zdaniem,, egzamin na nauczyciela mianowanego jest jednym z trudniejszych w karierze zawodowej – mówiła do zgromadzonych naczelnik Marta Kurpiel. Spotkanie zakończył starosta jarosławski, nawiązując do dzisiejszej sytuacji i życząc wszystkim, by ten rok szkolny był wolny od uciążliwości związanych z pandemia i by mógł odbyć się w pełni tradycyjnie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
  • Galeria

W przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego, w Starostwie Powiatowym w Jarosławiu odbyła się uroczystość powierzenia stanowisk dyrektorów pięciu szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowo-wychowawczych w powiecie jarosławskim. Była to także okazja do wręczenia aktu nadania awansu zawodowego nauczyciela, dla pedagogów uczących w szkołach prowadzonych przez samorząd powiatowy, reprezentowany tego dnia, czyli 30 sierpnia, przez starostę jarosławskiego Stanisława Kłopota i naczelnik wydziału edukacji Martę Kurpiel.

W przypadku nominacji dyrektorskich, dotyczą one osób, które już sprawowały te funkcję i które ponownie wygrały konkursy. Mowa o Dorocie Wierzbińskiej-Dubaj (Zespół Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących), Adamie Tomaszewskim (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących), Łukaszu Pisiu (Zespół Szkół Innowacyjnych), Bartłomieju Kordasie (Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych) i Wojciechu Głąbie (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy).

- Ten konkurs był dla Państwa o tyle trudny, że musieliście się mierzyć z samymi sobą i wznieść się ponad to, co już osiągnęliście do tej pory, a jest to niełatwe, o czym wiem doskonale – zwrócił się do piątki dyrektorów starosta St. KłopotTeraz życzę wam powodzenia i liczę na bardzo dobra współpracę z organem prowadzącym.

Nowymi nauczycielami mianowanymi zostali zaś, po egzaminie i złożeniu ślubowania: Paulina Laskowska (ZSDGiL),  Izabela Wieliczko (I LO),  Sylwia Orłowska, Krystian Gliniak i Damian Korecki (ZSTiO),  Joanna Pióro (ZSI), Katarzyna Janowska (ZSSChiO) oraz Urszula Kiper i Anna Śniegowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. - Państwa wyniki świadczą o wysokim poziomie nauczania i wychowania w szkołach i placówkach, w których pracujecie. A warto to podkreślić, bo moim zdaniem,, egzamin na nauczyciela mianowanego jest jednym z trudniejszych w karierze zawodowej – mówiła do zgromadzonych naczelnik Marta Kurpiel.

Spotkanie zakończył starosta jarosławski, nawiązując do dzisiejszej sytuacji i życząc wszystkim, by ten rok szkolny był wolny od uciążliwości związanych z pandemia i by mógł odbyć się w pełni tradycyjnie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!