„Warszawa da się lubić…” – wycieczka wychowanków internatu OSW w Jarosławiu

  • Wydrukuj
  • Email
  • „Warszawa da się lubić…” – wycieczka wychowanków internatu OSW w Jarosławiu. 29 i 30 września 2021 roku wychowankowie internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu byli na dwudniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczą w Warszawie. Warszawa -  stolica naszego kraju to miasto interesujące swoją historią, intrygujące nowoczesnością, onieśmielające gwarem i rozmachem, ale zawsze zachęcające do zwiedzania i poznawania ciekawych miejsc i zabytków. W pierwszym dniu wycieczki wychowankowie internatu zwiedzili Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik, gdzie świat nowoczesnej architektury i osiągnięć nauki był dosłownie na wyciągnięcie ręki. Aby ochłonąć po tych emocjach, w promieniach słońca, uczestnicy wycieczki udali się nad Wisłę, a tu: bulwary, pomnik syrenki warszawskiej, hamaki i zapachy kuchni całego świata. Słowem: pełny relaks, mówią po „warszawsku”: chillout. Wieczorem na dzieci i młodzież czekała kolejna atrakcja – spacer po warszawskiej starówce, w otoczeniu gwaru Nowego Świata, barwnych neonów i atmosfery wielkiego miasta, które zdaje się nie zasypiać zbyt wcześnie. Kolejny dzień rozpoczął się wizytą w do Muzeum Iluzji. Wooow, świat magii, iluzji i niespodzianek oczarował każdego uczestnika. Następnie uczniowie przenieśli się w czasie – do epoki królów polskich urzędujących w Zamku Królewskim, by później w czasie patriotyczno-historycznego spaceru zobaczyć plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy, Teatr Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski, plac marszałka Józefa Piłsudskiego z pomnikiem smoleńskim i krzyżem papieskim. Czas dwudniowej wycieczki do Warszawy, dla spragnionych przygód i ciekawych świata wychowanków internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu, był okazją do poznania stolicy Polski - Warszawy – miasta, które swoją historią i współczesnością sprawia, że możemy być dumni z tego, że nasza stolica zachwyca zarówno historią jak i współczesnością. Wycieczka w całości została sfinansowana ze środków finansowych pochodzących z tzw. nawiązek sądowych wpłaconych przez sprawców przestępstw na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Informacja prasowa (tekst, zdj.): OSW w Jarosławiu
  • Galeria

29 i 30 września 2021 roku wychowankowie internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu byli na dwudniowej wycieczce turystyczno-krajoznawczą w Warszawie. Warszawa -  stolica naszego kraju to miasto interesujące swoją historią, intrygujące nowoczesnością, onieśmielające gwarem i rozmachem, ale zawsze zachęcające do zwiedzania i poznawania ciekawych miejsc i zabytków.

W pierwszym dniu wycieczki wychowankowie internatu zwiedzili Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernik, gdzie świat nowoczesnej architektury i osiągnięć nauki był dosłownie na wyciągnięcie ręki. Aby ochłonąć po tych emocjach, w promieniach słońca, uczestnicy wycieczki udali się nad Wisłę, a tu: bulwary, pomnik syrenki warszawskiej, hamaki i zapachy kuchni całego świata. Słowem: pełny relaks, mówią po „warszawsku”: chillout.  

Wieczorem na dzieci i młodzież czekała kolejna atrakcja – spacer po warszawskiej starówce, w otoczeniu gwaru Nowego Świata, barwnych neonów i atmosfery wielkiego miasta, które zdaje się nie zasypiać zbyt wcześnie.

Kolejny dzień rozpoczął się wizytą w do Muzeum Iluzji. Wooow, świat magii, iluzji i niespodzianek oczarował każdego uczestnika. Następnie uczniowie przenieśli się w czasie – do epoki królów polskich urzędujących w Zamku Królewskim, by później w czasie patriotyczno-historycznego spaceru zobaczyć plac Zamkowy z kolumną Zygmunta III Wazy, Teatr Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza i Ogród Saski, plac marszałka Józefa Piłsudskiego z pomnikiem smoleńskim i krzyżem papieskim.

Czas dwudniowej wycieczki do Warszawy, dla spragnionych przygód i ciekawych świata wychowanków internatu Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu, był okazją do poznania stolicy Polski - Warszawy – miasta, które swoją historią i współczesnością sprawia, że możemy być dumni z tego, że nasza stolica zachwyca zarówno historią jak i współczesnością.

Wycieczka w całości została sfinansowana ze środków finansowych pochodzących z tzw. nawiązek sądowych wpłaconych przez sprawców przestępstw na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): OSW w Jarosławiu