Sukcesy informatyków i programistów z ZSTiO na ogólnopolskich konkursach

  • Wydrukuj
  • Email
  • Sukcesy informatyków i programistów z ZSTiO na ogólnopolskich konkursach. Od początku roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących aktywnie uczestniczą w wielu konkursach informatycznych i tym samym sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności. Udział w II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Trójgamicznego zakończył się dużym sukcesem. Do pierwszego etapu w wyniku eliminacji dostały się dwie drużyny z naszej szkoły. I drużyna w składzie: Jakub Skrzyszewski, Piotr Dańczura, Konrad Goń, Filip Jaworowski, Sylwester Półtorak, Szymon Półtorak, Karolina Łakomy, Łukasz Maga, Dawid Tarnawski, Magdalena Solarska. II drużyna w składzie: Mateusz Trojniak, Michał Batiuk, Kacper Kołodziej, Joanna Mędraś, Eryk Kopciuch, Bartosz Pieczek, Tobiasz Liszka, Dawid Podrzutek, Jakub Płocica, Jakub Mielniczek. Nasze drużyny wraz z innymi drużynami z Polski rywalizowały o przejście do finału. Do drugiego etapu dostała się II drużyna, która w grudniu, podczas pięciodniowego  obozu będzie przechodzić dalsze profesjonalne szkolenie, rywalizować o zwycięstwo i rozwijać swoją grę. Jej celem drużyny było stworzenie pomysłu na grę wideo i jego realizacja w ramach kolejnych zmagań (po przejściu do kolejnego etapu). W skład każdej drużyny wchodzą przedstawiciele trzech profesji (Game development, Experience design, Game Design). Tworzona gra ma być czymś więcej, niż tylko sztuką dla sztuki,  poza walorami rozrywkowymi ma także posiadać wartość estetyczną, edukacyjną i ideową. Uczniowie poza rywalizacją  odbywali szkolenia w swoich profesjach. Naszych uczniów nie zabrakło również w Ogólnopolskim  Konkursie “Motorola Science Cup”. Zmagania zakończyły się sukcesem. Uczniowie z klasy trzeciej: Joanna Mędraś, Bartosz Pieczek, Eryk Kopciuch, Sylwester Półtorak i Michał Batiuk, kształcący się w zawodzie technik programista, zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Celem konkursu jest popularyzacja Technologii Informacyjnych oraz nauk ścisłych - w szczególności informatyki, logiki, matematyki i fizyki wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce. Konkurs składa się z trzech etapów. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu
  • Galeria

Od początku roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących aktywnie uczestniczą w wielu konkursach informatycznych i tym samym sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności. Udział w II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Trójgamicznego zakończył się dużym sukcesem. Do pierwszego etapu w wyniku eliminacji dostały się dwie drużyny z naszej szkoły.

I drużyna w składzie: Jakub Skrzyszewski, Piotr Dańczura, Konrad Goń, Filip Jaworowski, Sylwester Półtorak, Szymon Półtorak, Karolina Łakomy, Łukasz Maga, Dawid Tarnawski, Magdalena Solarska. II drużyna w składzie: Mateusz Trojniak, Michał Batiuk, Kacper Kołodziej, Joanna Mędraś, Eryk Kopciuch, Bartosz Pieczek, Tobiasz Liszka, Dawid Podrzutek, Jakub Płocica, Jakub Mielniczek. Nasze drużyny wraz z innymi drużynami z Polski rywalizowały o przejście do finału.

Do drugiego etapu dostała się II drużyna, która w grudniu, podczas pięciodniowego  obozu będzie przechodzić dalsze profesjonalne szkolenie, rywalizować o zwycięstwo i rozwijać swoją grę. Jej celem drużyny było stworzenie pomysłu na grę wideo i jego realizacja w ramach kolejnych zmagań (po przejściu do kolejnego etapu). W skład każdej drużyny wchodzą przedstawiciele trzech profesji (Game development, Experience design, Game Design). Tworzona gra ma być czymś więcej, niż tylko sztuką dla sztuki,  poza walorami rozrywkowymi ma także posiadać wartość estetyczną, edukacyjną i ideową. Uczniowie poza rywalizacją  odbywali szkolenia w swoich profesjach.

Naszych uczniów nie zabrakło również w Ogólnopolskim  Konkursie “Motorola Science Cup”. Zmagania zakończyły się sukcesem. Uczniowie z klasy trzeciej: Joanna Mędraś, Bartosz Pieczek, Eryk Kopciuch, Sylwester Półtorak i Michał Batiuk, kształcący się w zawodzie technik programista, zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Celem konkursu jest popularyzacja Technologii Informacyjnych oraz nauk ścisłych - w szczególności informatyki, logiki, matematyki i fizyki wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w Polsce. Konkurs składa się z trzech etapów.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu