Projekt mLab w ZSTiO

  • Wydrukuj
  • Email
  • Projekt mLab w ZSTiO. Uczniowie wybranych klas biorą udział w projekcie mLab. Jest to inicjatywa skierowana do szkół średnich kształcących młodzież na profilach związanych z programowaniem i projektowaniem graficznym. Celem programu jest budowanie platformy pomiędzy młodzieżą szkolną a doświadczonymi praktykami oraz przekazywanie w przystępnej formie wiedzy, która zwiększy świadomość o realiach pracy na rynku ICT. Mentorzy programu mLab to specjaliści na co dzień zaangażowani w realizację projektów mobilnych i webowych. 8 grudnia odbyło się pierwsze szkolenie w siedzibie Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Jarosławiu. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy drugiej technikum w zawodzie technik programista. W ramach mLab uczniowie:biorą udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych praktyków, uzyskają dostęp do praktyk i staży w firmie mobitouch, odwiedzą siedzibę firmy mobitouch, aby wziąć udział w warsztatach i „od kuchni” poznać realia pracy firmy tworzącej oprogramowanie.Kolejne szkolenie i przedsięwzięcia planowane są w nowym roku kalendarzowym. Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu
  • Galeria

Uczniowie wybranych klas biorą udział w projekcie mLab. Jest to inicjatywa skierowana do szkół średnich kształcących młodzież na profilach związanych z programowaniem i projektowaniem graficznym. Celem programu jest budowanie platformy pomiędzy młodzieżą szkolną a doświadczonymi praktykami oraz przekazywanie w przystępnej formie wiedzy, która zwiększy świadomość o realiach pracy na rynku ICT. Mentorzy programu mLab to specjaliści na co dzień zaangażowani w realizację projektów mobilnych i webowych.

8 grudnia odbyło się pierwsze szkolenie w siedzibie Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  w Jarosławiu. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy drugiej technikum w zawodzie technik programista. 

W ramach mLab uczniowie:

  • biorą udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych praktyków,
  • uzyskają dostęp do praktyk i staży w firmie mobitouch,
  • odwiedzą siedzibę firmy mobitouch, aby wziąć udział w warsztatach i „od kuchni” poznać realia pracy firmy tworzącej oprogramowanie.

Kolejne szkolenie i przedsięwzięcia planowane są w nowym roku kalendarzowym.

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu