Uczeń ZSTiO, laureat 2. nagrody Międzynarodowego Konkursu Literackiego Języka Niemieckiego odebrał nagrodę w Berlinie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczeń ZSTiO, laureat 2. nagrody Międzynarodowego Konkursu Literackiego Języka Niemieckiego odebrał nagrodę w Berlinie. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu Paweł Potera odniósł wielki sukces  zdobywając  2. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Literackim J.Niemieckiego “Młodzież pisze wiersze” w kategorii - tłumaczenie wiersza z języka niemieckiego na język polski. Konkurencja była duża, ponieważ w konkursie uczestniczyło  140 uczniów z Francji, Polski, Niemiec, Włoch, Luksemburga i Ukrainy. Sukces  przyniosło Pawłowi tłumaczenie wiersza J.W. Goethego. Po nagrodę w konkursie pojechał od 16 do 19 września 2022 do Berlina wraz z nauczycielką j. niemieckiego p. Zofią Kulnianin. W ceremonii rozdania nagród uczestniczyli  m.in konsul RP w Berlinie, przedstawicielka Instytutu Polskiego w Berlinie, reprezentant Bundestagu I wiele innych osobistości ze świata kultury I nauki. W programie pobytu w Berlinie znalazło się nie tylko zwiedzanie miasta z przewodnikiem,  ale również warsztaty językowo-literackie i spotkania integracyjne. Serdecznie gratulujemy Pawłowi międzynarodowego sukcesu! Informacja prasowa (ZSTiO Jarosław)
  • Galeria

Uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu Paweł Potera odniósł wielki sukces  zdobywając  2. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Literackim J.Niemieckiego “Młodzież pisze wiersze” w kategorii - tłumaczenie wiersza z języka niemieckiego na język polski. Konkurencja była duża, ponieważ w konkursie uczestniczyło  140 uczniów z Francji, Polski, Niemiec, Włoch, Luksemburga i Ukrainy. Sukces  przyniosło Pawłowi tłumaczenie wiersza J.W. Goethego. Po nagrodę w konkursie pojechał od 16 do 19 września 2022 do Berlina wraz z nauczycielką j. niemieckiego p. Zofią Kulnianin. W ceremonii rozdania nagród uczestniczyli  m.in konsul RP w Berlinie, przedstawicielka Instytutu Polskiego w Berlinie, reprezentant Bundestagu I wiele innych osobistości ze świata kultury I nauki.

W programie pobytu w Berlinie znalazło się nie tylko zwiedzanie miasta z przewodnikiem,  ale również warsztaty językowo-literackie i spotkania integracyjne.

Serdecznie gratulujemy Pawłowi międzynarodowego sukcesu!

Informacja prasowa (ZSTiO Jarosław)