Konkurs Rolniczy i sukcesy uczniów ZSZiR w Radymnie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Konkurs Rolniczy i sukcesy uczniów ZSZiR w Radymnie. W dniu 8 listopada 2022r.  w Zespole Szkół Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza w Radymnie odbyły się zmagania  drużyn w ramach Konkursu: „Znam i przestrzegam bezpiecznych zasad pracy maszynami  rolniczymi”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pani Anna Huk -  Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Pan Mariusz Trojak – Wicestarosta Jarosławski, Pani  Marta Kurpiel – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Powiecie Jarosławskim, Pani Iwona Piątek – Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Jarosławiu. Konkurs patronatem honorowym objął Starosta Jarosławski a organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza przy współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs realizowany był w kategorii szkół ponadpodstawowych kształcących w kierunkach rolniczych. W konkursie wzięło udział 9 dwuosobowych drużyn reprezentujących następujące szkoły: - Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Władysława Szafera w Rzemieniu - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku - Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza  w Radymnie Konkurs składał się z dwóch etapów.  W pierwszym etapie należało rozwiązać zadania testowe, opracowane przez KRUS, w etapie drugim należało wykazać się umiejętnościami praktycznymi pracy z maszynami rolniczymi. Komisja oceniająca w składzie: Zbigniew Pych – ZSZiR w Radymnie– przewodniczący Małgorzata Pyra  –  KRUS PT w Jarosławiu – członek komisji Kazimierz Błoński  – ZST w Leżajsku – członek komisji podliczyła punktację drużyn i na jej podstawie wyłoniła zwycięskie drużyny: I miejsce – ZSZiR w Radymnie:  Bazan Kamil, Soroka Mariusz II miejsce – ZSZiR w Radymnie:  Gaweł Antoni, Buksa Paweł III miejsce – ZST w Leżajsku:  Wojciech Brzuszko, Bartosz Sołek Fundatorami nagród dla uczestników konkursu byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Pani Anna Huk, Dyrektor ZSZiR w Radymnie.
  • Galeria

W dniu 8 listopada 2022r.  w Zespole Szkół Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza w Radymnie odbyły się zmagania  drużyn w ramach Konkursu: „Znam i przestrzegam bezpiecznych zasad pracy maszynami  rolniczymi”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pani Anna Huk -  Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Pan Mariusz Trojak – Wicestarosta Jarosławski, Pani  Marta Kurpiel – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych w Powiecie Jarosławskim, Pani Iwona Piątek – Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Jarosławiu.

Konkurs patronatem honorowym objął Starosta Jarosławski a organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych im. A. Mickiewicza przy współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Konkurs realizowany był w kategorii szkół ponadpodstawowych kształcących w kierunkach rolniczych.

W konkursie wzięło udział 9 dwuosobowych drużyn reprezentujących następujące szkoły:

- Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Oleszycach

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. prof. Władysława Szafera w Rzemieniu

 - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu

- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

- Zespół Szkół Zawodowych i Rolniczych im. Adama Mickiewicza  w Radymnie

Konkurs składał się z dwóch etapów.  W pierwszym etapie należało rozwiązać zadania testowe, opracowane przez KRUS, w etapie drugim należało wykazać się umiejętnościami praktycznymi pracy z maszynami rolniczymi.

Komisja oceniająca w składzie:

Zbigniew Pych – ZSZiR w Radymnie– przewodniczący

Małgorzata Pyra  –  KRUS PT w Jarosławiu – członek komisji

Kazimierz Błoński  – ZST w Leżajsku – członek komisji

podliczyła punktację drużyn i na jej podstawie wyłoniła zwycięskie drużyny:

I miejsce – ZSZiR w Radymnie:  Bazan Kamil, Soroka Mariusz

II miejsce – ZSZiR w Radymnie:  Gaweł Antoni, Buksa Paweł

III miejsce – ZST w Leżajsku:  Wojciech Brzuszko, Bartosz Sołek

Fundatorami nagród dla uczestników konkursu byli: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Pani Anna Huk, Dyrektor ZSZiR w Radymnie.