Elektronicy z MECHANIKA finalistami Ogólnopolskiego Konkursu „ELEKTRON”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Elektronicy z MECHANIKA finalistami Ogólnopolskiego Konkursu „ELEKTRON”. Na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej został zorganizowany po raz trzynasty ogólnopolski konkurs ELEKTRON dla uczniów szkół średnich. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki. W finale wzięło udział 53 uczniów z całej Polski. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu reprezentowało czterech uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik: Filip Kiełbowicz (4Gr), Łukasz Pytlowany (4Gr), Krzysztof Sokół (4Ta) oraz Michał Dubiel (3Ta). Filip Kiełbowicz zajął trzecie miejsce i uzyskując tytuł finalisty konkursu ELEKTRON. W klasyfikacji zespołowej szkoła uzyskała piąte miejsce. Po zmaganiach konkursowych uczniowie mieli możliwość zwiedzania laboratoriów naukowo - dydaktycznych: mikroskopii bliskich oddziaływań, układów elektronicznych, optoelektroniki i techniki światłowodowej, elektroniki i diagnostyki nanomateriałowej. Życzymy uczniom kolejnych sukcesów zawodowych. Informacja prasowa (tekst, zdj.) ZSTiO w Jarosławiu
  • Galeria

Na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej został zorganizowany po raz trzynasty ogólnopolski konkurs ELEKTRON dla uczniów szkół średnich. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki. W finale wzięło udział 53 uczniów z całej Polski. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu reprezentowało czterech uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik: Filip Kiełbowicz (4Gr), Łukasz Pytlowany (4Gr), Krzysztof Sokół (4Ta) oraz Michał Dubiel (3Ta).

Filip Kiełbowicz zajął trzecie miejsce i uzyskując tytuł finalisty konkursu ELEKTRON. W klasyfikacji zespołowej szkoła uzyskała piąte miejsce.

Po zmaganiach konkursowych uczniowie mieli możliwość zwiedzania laboratoriów naukowo - dydaktycznych: mikroskopii bliskich oddziaływań, układów elektronicznych, optoelektroniki i techniki światłowodowej, elektroniki i diagnostyki nanomateriałowej.

                       

Życzymy uczniom kolejnych sukcesów zawodowych.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) ZSTiO w Jarosławiu