Elektronicy z ZSTiO finalistami Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych 2023

  • Wydrukuj
  • Email
  • Elektronicy z ZSTiO finalistami Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych 2023. W ubiegłą sobotę, tj. 25. marca br. nasza szkoła, już po raz czwarty z rzędu, pełniła rolę Gospodarza eliminacji regionalnych do XV edycji konkursu „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych“ organizowanego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE. To konkurs techniczny promujący odnawialne źródła energii. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tegoroczne eliminacje cieszyły się szczególnie dużym zainteresowaniem a uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: Moc i Wydajność turbiny. Społeczność szkolną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu reprezentowała drużyna GARAŻOWCY, w składzie: Wojciech Kosteczko Krzysztof Sokół, Szymon Smagacki (uczniowie kształcą się w zawodzie technik elektronik). Zespół zakończył zmagania na III miejscu, uzyskując tym samym tytuł finalisty. Opiekunem drużyny jest Janusz Puszkarz (nauczyciel przedmiotów zawodowych) Gratulujemy młodym konstruktorom oraz wszystkim uczestnikom turnieju Życzymy wielu sukcesów!!! Informacja prasowa (tekst, zdj.) ZSTiO w Jarosławiu
  • Galeria

W ubiegłą sobotę, tj. 25. marca br. nasza szkoła, już po raz czwarty z rzędu, pełniła rolę Gospodarza eliminacji regionalnych do XV edycji konkursu „PGE Turniej Maszyn Wiatrowych“ organizowanego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE. To konkurs techniczny promujący odnawialne źródła energii. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Tegoroczne eliminacje cieszyły się szczególnie dużym zainteresowaniem a uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: Moc i Wydajność turbiny.

Społeczność szkolną Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu reprezentowała drużyna GARAŻOWCY, w składzie: Wojciech Kosteczko Krzysztof Sokół, Szymon Smagacki (uczniowie kształcą się w zawodzie technik elektronik). Zespół zakończył zmagania na III miejscu, uzyskując tym samym tytuł finalisty. Opiekunem drużyny jest Janusz Puszkarz (nauczyciel przedmiotów zawodowych)

Gratulujemy młodym konstruktorom oraz wszystkim uczestnikom turnieju

Życzymy wielu sukcesów!!!

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) ZSTiO w Jarosławiu