Międzynarodowy Dzień Ziemi w ZSZiR w Radymnie

  • Wydrukuj
  • Email
  • Międzynarodowy Dzień Ziemi w ZSZiR w Radymnie. W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie obchodzono bardzo ważny dzień – Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi -  tak nazwany przez Zgromadzenie ONZ od 2009 r. Uroczyste obchody Dnia Ziemi poświęcone były działaniom ekologicznym oraz krzewieniu kultury proekologicznej wśród młodzieży i dorosłych. Spośród zaproszonych gości przybyli Wójt gminy Radymno Pan Bogdan Szylar, w imieniu Burmistrza Miasta Radymno – Pani Sekretarz Zofia Kawałek oraz nauczyciele okolicznych szkół podstawowych z uczniami. Program obchodów Dnia Ziemi w ZSZiR w Radymnie rozpoczęto rozstrzygnięciem Konkursu fotograficznego: „Wiosna na polach uprawnych”, którego sponsorem była Marszałek Województwa Podkarpackiego - Pani Anna Huk. Dla uczestników uroczystości przygotowano wiele ciekawych atrakcji: pokaz mody branżowej, sadzenie drzewek, zasianie łąki kwiatowej. Na zakończenie imprezy zaproszeni goście i uczniowie mieli możliwość degustacji przysmaków ekologicznych oraz grillowanych potraw przygotowanych przez uczniów szkoły z klas o profilu gastronomicznym. Tło imprezy stanowiła prezentacja sprzętów i maszyn rolniczych. Zarówno zaproszeni goście, jak też nauczyciele i uczniowie szkoły bawili się w miłej i słonecznej atmosferze. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział ! Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSZiR w Radymnie
  • Galeria

W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie obchodzono bardzo ważny dzień – Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi -  tak nazwany przez Zgromadzenie ONZ od 2009 r. Uroczyste obchody Dnia Ziemi poświęcone były działaniom ekologicznym oraz krzewieniu kultury proekologicznej wśród młodzieży i dorosłych.

Spośród zaproszonych gości przybyli Wójt gminy Radymno Pan Bogdan Szylar, w imieniu Burmistrza Miasta Radymno – Pani Sekretarz Zofia Kawałek oraz nauczyciele okolicznych szkół podstawowych z uczniami.

Program obchodów Dnia Ziemi w ZSZiR w Radymnie rozpoczęto rozstrzygnięciem Konkursu fotograficznego: „Wiosna na polach uprawnych”, którego sponsorem była Marszałek Województwa Podkarpackiego - Pani Anna Huk. Dla uczestników uroczystości przygotowano wiele ciekawych atrakcji: pokaz mody branżowej, sadzenie drzewek, zasianie łąki kwiatowej. Na zakończenie imprezy zaproszeni goście i uczniowie mieli możliwość degustacji przysmaków ekologicznych oraz grillowanych potraw przygotowanych przez uczniów szkoły z klas o profilu gastronomicznym. Tło imprezy stanowiła prezentacja sprzętów i maszyn rolniczych.

Zarówno zaproszeni goście, jak też nauczyciele i uczniowie szkoły bawili się w miłej i słonecznej atmosferze.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział !

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.): ZSZiR w Radymnie