Zielona Szkoła uczniów z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Jarosławia i Warlubia - „W połowie drogi - Na Szlaku Orlich Gniazd”.

  • Wydrukuj
  • Email
  • Zielona Szkoła uczniów z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Jarosławia i Warlubia - „W połowie drogi - Na Szlaku Orlich Gniazd”.. 15-20 maja 2023 roku już po raz szósty, młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Jarosławia i Warlubia spotkała się na tygodniowej „Zielonej Szkole”, w niezwykle atrakcyjnym regionie turystycznym Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Spotkanie uczniów dwóch placówek edukacyjnych z terenu Powiatu Jarosławskiego oraz Świeckiego przebiegało pod hasłem: „W połowie drogi - Na Szlaku Orlich Gniazd”. W czasie pobytu na „Zielonej Szkole” dzieci zwiedziły między innymi Muzeum Regionalne w Złotym Potoku oraz przeszły szlak leśną ścieżką edukacyjną. W muzeum Zapałek w Częstochowie poznały technologię produkcji zapałek, natomiast w Muzeum Kolejnictwa wysłuchały z uwagą historii polskiej kolei torowej. W Krakowie wszyscy zdobyli szczyt Kopca Kościuszki, skąd rozpościerał się piękny widok na panoramę miasta. Popołudniowy spacer po krakowskiej starówce, kościół Mariacki i królewski Wawel to kolejne atrakcje tego wyjazdu. W myśl hasła przewodniego tegorocznego spotkania, młodzież odbyła również podróż szlakiem Orlich Gniazd po ruinach zamkowych w Olsztynie, Ogrodzieńcu, zamku w Pieskowej Skale oraz Ojcowie, mogąc podziwiać słynną maczugę Herkulesa. W miejscu zakwaterowania w Ośrodku Wypoczynkowym „ Leśna Radość” w Poraju uczniowie mieli możliwość wspólnego spędzania czasu na boiskach sportowych, odkrytym basenie oraz podczas gry w kręgle oraz bilard. Wiele radości sprawiły wszystkim, pomimo chłodnych wieczorów, spotkania przy ognisku, z gitarą i piosenką turystyczną. W otoczeniu sosnowych lasów, z dala od wielkomiejskich hałasów, młodzież spędziła niezapomniany tydzień. Spotkania turystyczno-krajoznawcze uczniów Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Jarosławia i Warlubia są stałym elementem współpracy Powiatu Jarosławskiego oraz Powiatu Świeckiego. Podczas ich trwania dzieci i młodzież, oprócz poznania piękna ojczystego kraju, nawiązują szereg przyjaźni i nowych znajomości, które trwają wiele lat. Wyjazd uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu został sfinansowany ze środków Powiatu Jarosławskiego, który przydzielił placówce kwotę 14 000, 00 zł. Pozostała część kosztów została sfinansowana ze środków pozyskanych przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu oraz z wpłat własnych uczestników. Informacja prasowa (tekst, zdj.) SOSW w Jarosławiu
  • Galeria

15-20 maja 2023 roku już po raz szósty, młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Jarosławia i Warlubia spotkała się na tygodniowej „Zielonej Szkole”, w niezwykle atrakcyjnym regionie turystycznym Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Spotkanie uczniów dwóch placówek edukacyjnych z terenu Powiatu Jarosławskiego oraz Świeckiego przebiegało pod hasłem: „W połowie drogi - Na Szlaku Orlich Gniazd”.

W czasie pobytu na „Zielonej Szkole” dzieci zwiedziły między innymi Muzeum Regionalne w Złotym Potoku oraz przeszły szlak leśną ścieżką edukacyjną. W muzeum Zapałek w Częstochowie poznały technologię produkcji zapałek, natomiast w Muzeum Kolejnictwa wysłuchały z uwagą historii polskiej kolei torowej. W Krakowie wszyscy zdobyli szczyt Kopca Kościuszki, skąd rozpościerał się piękny widok na panoramę miasta. Popołudniowy spacer po krakowskiej starówce, kościół Mariacki i królewski Wawel to kolejne atrakcje tego wyjazdu. W myśl hasła przewodniego tegorocznego spotkania, młodzież odbyła również podróż szlakiem Orlich Gniazd po ruinach zamkowych w Olsztynie, Ogrodzieńcu, zamku w Pieskowej Skale oraz Ojcowie, mogąc podziwiać słynną maczugę Herkulesa.

W miejscu zakwaterowania w Ośrodku Wypoczynkowym „ Leśna Radość” w Poraju uczniowie mieli możliwość wspólnego spędzania czasu na boiskach sportowych, odkrytym basenie oraz podczas gry w kręgle oraz bilard. Wiele radości sprawiły wszystkim, pomimo chłodnych wieczorów, spotkania przy ognisku, z gitarą i piosenką turystyczną. W otoczeniu sosnowych lasów, z dala od wielkomiejskich hałasów, młodzież spędziła niezapomniany tydzień.

Spotkania turystyczno-krajoznawcze uczniów Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z Jarosławia i Warlubia są stałym elementem współpracy Powiatu Jarosławskiego oraz Powiatu Świeckiego. Podczas ich trwania dzieci i młodzież, oprócz poznania piękna ojczystego kraju, nawiązują szereg przyjaźni i nowych znajomości, które trwają wiele lat.

Wyjazd uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu został sfinansowany ze środków Powiatu Jarosławskiego, który przydzielił placówce kwotę 14 000, 00 zł. Pozostała część kosztów została sfinansowana ze środków pozyskanych przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu oraz z wpłat własnych uczestników.

 

Informacja prasowa (tekst, zdj.) SOSW w Jarosławiu