Rozwijanie kompetencji językowych kadry ZSSiB za granicą

  • Wydrukuj
  • Email
  • Rozwijanie kompetencji językowych kadry ZSSiB za granicą. Początkiem września zakończyły się mobilności kadry Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu w ramach projektu „Europejska komunikacja ZSSChiO” Nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000079605. Po obserwacji pracy oraz kursie specjalistycznym w Portugalii kolejnych pięć grup kadry pedagogicznej i niepedagogicznej uczestniczyło w 5 lub 10-dniowych kursach języka angielskiego w szkołach językowych: SpainBcn Programs  w Barcelonie (Hiszpania), Babil Language School w Antalyi (Turcja) oraz Sprachcaffe Languages Plus w Pembroke (Malta). Wymiernym efektem udziału w kursach jest rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych kadry ZSSiB w różnych sytuacjach oraz poszerzenie zasobu słownictwa z zakresu języka angielskiego. Uczestnicy zwiększyli także swoje umiejętności zawodowe w zakresie wykorzystywania technologii TIK w nauczaniu, a dzięki przebywaniu w różnych krajach oraz zajęciach w międzynarodowych grupach poznali kulturę, historię i zwyczaje nie tylko krajów wyjazdu, ale i innych państw świata. Główne obszary rezultatów wdrażanych na bieżąco przez uczestników projektu w pracę szkoły to: - opracowanie materiałów edukacyjnych / pomocy dydaktycznych w różnej formie z wykorzystaniem języka angielskiego oraz nowoczesnych narzędzi TIK, - kształcenie kompetencji językowych uczniów podczas lekcji i zajęć zawodowych, - profesjonalna opieka nad młodzieżą podczas praktyk, staży i wycieczek zagranicznych, - prowadzenie korespondencji obcojęzycznej oraz współpraca z partnerami zagranicznymi. Mobilności kadry odbyły się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską - program Erasmus+ Akcja 1 Mobilność edukacyjna osób Sektor Edukacja szkolna. koordynator projektu: Agnieszka Siwoń Informacja prasowa (tekst,zdj.) ZSSiB w Jarosławiu
  • Galeria

Początkiem września zakończyły się mobilności kadry Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych w Jarosławiu w ramach projektu „Europejska komunikacja ZSSChiO” Nr 2022-1-PL01-KA122-SCH-000079605.

Po obserwacji pracy oraz kursie specjalistycznym w Portugalii kolejnych pięć grup kadry pedagogicznej i niepedagogicznej uczestniczyło w 5 lub 10-dniowych kursach języka angielskiego w szkołach językowych: SpainBcn Programs  w Barcelonie (Hiszpania), Babil Language School w Antalyi (Turcja) oraz Sprachcaffe Languages Plus w Pembroke (Malta).

Wymiernym efektem udziału w kursach jest rozwinięcie umiejętności komunikacyjnych kadry ZSSiB w różnych sytuacjach oraz poszerzenie zasobu słownictwa z zakresu języka angielskiego. Uczestnicy zwiększyli także swoje umiejętności zawodowe w zakresie wykorzystywania technologii TIK w nauczaniu, a dzięki przebywaniu w różnych krajach oraz zajęciach w międzynarodowych grupach poznali kulturę, historię i zwyczaje nie tylko krajów wyjazdu, ale i innych państw świata.

Główne obszary rezultatów wdrażanych na bieżąco przez uczestników projektu w pracę szkoły to:

- opracowanie materiałów edukacyjnych / pomocy dydaktycznych w różnej formie z wykorzystaniem języka angielskiego oraz nowoczesnych narzędzi TIK,

- kształcenie kompetencji językowych uczniów podczas lekcji i zajęć zawodowych,

- profesjonalna opieka nad młodzieżą podczas praktyk, staży i wycieczek zagranicznych,

- prowadzenie korespondencji obcojęzycznej oraz współpraca z partnerami zagranicznymi.

Mobilności kadry odbyły się w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską - program Erasmus+ Akcja 1 Mobilność edukacyjna osób Sektor Edukacja szkolna.

koordynator projektu: Agnieszka Siwoń

Informacja prasowa (tekst,zdj.) ZSSiB w Jarosławiu