Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących WYRÓŻNIONY na Ogólnopolskim Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących WYRÓŻNIONY na Ogólnopolskim Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży”. W dniach 18-20 października we Wrocławiu odbyło się Ogólnopolskie Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży”, podczas którego gen. bryg. Mirosław Bryś - Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji - wręczył wyróżnienia szkołom, które w 2023 r. miały wśród swoich absolwentów najwięcej wcieleń do Sił Zbrojnych RP. W tym zaszczytnym gronie znalazł się również Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu. Statuetkę za osiągnięcie najwyższego wskaźnika procentowego w kategorii rekrutacji absolwentów klas wojskowych do Sił Zbrojnych RP w województwie podkarpackim w 2023 r. z rąk majora Marka Pankiewicza, reprezentującego Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji, w obecności kapitana Szczepana Wańko, dyrektor Dorota Kaleta odebrała podczas szkolnej uroczystości obchodów Święta Niepodległości 10 listopada 2023r. Przyznana nagroda jest dla społeczności szkolnej dużym wyróżnieniem a zarazem dowodem na to, że program szkolenia wojskowego w klasach IV Liceum Ogólnokształcącego przy udziale Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu realizowany jest na bardzo wysokim poziomie. Informacja prasowa (tekst,zdj.) ZSBiO w Jarosławiu
  • Galeria

W dniach 18-20 października we Wrocławiu odbyło się Ogólnopolskie Forum Szkół „Edukacja Obronna Młodzieży”, podczas którego gen. bryg. Mirosław Bryś - Szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji - wręczył wyróżnienia szkołom, które w 2023 r. miały wśród swoich absolwentów najwięcej wcieleń do Sił Zbrojnych RP. W tym zaszczytnym gronie znalazł się również Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu.

Statuetkę za osiągnięcie najwyższego wskaźnika procentowego w kategorii rekrutacji absolwentów klas wojskowych do Sił Zbrojnych RP w województwie podkarpackim w 2023 r. z rąk majora Marka Pankiewicza, reprezentującego Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji, w obecności kapitana Szczepana Wańko, dyrektor Dorota Kaleta odebrała podczas szkolnej uroczystości obchodów Święta Niepodległości 10 listopada 2023r.     

Przyznana nagroda jest dla społeczności szkolnej dużym wyróżnieniem a zarazem dowodem na to, że program szkolenia wojskowego w klasach IV Liceum Ogólnokształcącego przy udziale Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu realizowany jest na bardzo wysokim poziomie.

Informacja prasowa (tekst,zdj.) ZSBiO w Jarosławiu