Uczniowie KOPERNIKA na III Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików

  • Wydrukuj
  • Email
  • Uczniowie KOPERNIKA na III Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików. 1 grudnia 2023 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wzięli  udział w III Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików, która odbyła się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tematyka konferencji to: ,,Chemia – Środowisko – Człowiek. Blaski i cienie energetyki jądrowej oraz alternatywnych źródeł energii”. Podczas konferencji zostały zaprezentowane postery naszych uczniów: uczennice klasy 1D  Wiktoria Olejarz, Zuzanna Stefanów przygotowały poster pt: ,,Alternatywne źródła energii przyszłością tego świata”, Julia Potoczny, Julia Wojtowicz, Kinga Matys poster pt. ,,Paliwa ukryte w naturze”, a także uczniowie klasy 3D Aleksandra Żółtek, Kamil Solski poster pt. ,,Energetyka jądrowa”. Zachęcamy do obejrzenia Książki Abstraktów: LINK Podczas konferencji uczestnicy wysłuchali również wykładu popularnonaukowego Historia chemii w wersji light dr. Michała Płotka oraz wykładu Czy można otrzymać paliwo z wody? dr. hab. Leszka Zaraski, prof. UJ, połączonego z pokazem doświadczeń. Uczniowie brali też udział w zwiedzaniu Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opiekunem uczniów była Anna Wójcik. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu
  • Galeria

1 grudnia 2023 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu wzięli  udział w III Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików, która odbyła się na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Tematyka konferencji to: ,,Chemia – Środowisko – Człowiek. Blaski i cienie energetyki jądrowej oraz alternatywnych źródeł energii”. Podczas konferencji zostały zaprezentowane postery naszych uczniów: uczennice klasy 1D  Wiktoria Olejarz, Zuzanna Stefanów przygotowały poster pt: ,,Alternatywne źródła energii przyszłością tego świata”, Julia Potoczny, Julia Wojtowicz, Kinga Matys poster pt. ,,Paliwa ukryte w naturze”, a także uczniowie klasy 3D Aleksandra Żółtek, Kamil Solski poster pt. ,,Energetyka jądrowa”. Zachęcamy do obejrzenia Książki Abstraktów: LINK

Podczas konferencji uczestnicy wysłuchali również wykładu popularnonaukowego Historia chemii w wersji light dr. Michała Płotka oraz wykładu Czy można otrzymać paliwo z wody? dr. hab. Leszka Zaraski, prof. UJ, połączonego z pokazem doświadczeń. Uczniowie brali też udział w zwiedzaniu Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opiekunem uczniów była Anna Wójcik.

Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu