Koszykarki KOPERNIKA drugie w finale powiatowym licealiady

  • Wydrukuj
  • Email
  • Koszykarki KOPERNIKA drugie w finale powiatowym licealiady. Na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego, 27.02.2024r. odbył się powiatowy finał licealiady w koszykówce dziewcząt. W finale rozegrano trzy spotkania. W pierwszym starciu gospodynie podejmowały uczennice z ZSI. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Kopernika” 21:11. Drugi mecz z perspektywy gospodyń, był decydującym o awansie do dalszej fazy rozgrywek. I LO zmierzyło się z ZSEiO. Niestety to spotkanie nie ułożyło się po myśli naszych zawodniczek, które od początku musiały gonić wynik. Ostatecznie uczennice I LO musiały uznać wyższość przeciwniczek, ulegając 8:11. Ostatnie starcie to przypieczętowanie awansu do rejonu drużyny ZSEiO, która wygrała z ZSI 23:5. II miejsce wywalczyły: Katarzyna Bobowicz, Daria Jakubik, Maja Kłopot, Karolina Krawczyszyn, Julia Król, Anna Małocha, Amelia Mazur, Patrycja Misiło, Karolina Osada, Zuzanna Stęc, Hanna Szczotka, Judyta Wujek. Opiekun: p. Jakub Misiąg. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu
  • Galeria

Na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego, 27.02.2024r. odbył się powiatowy finał licealiady w koszykówce dziewcząt. W finale rozegrano trzy spotkania. W pierwszym starciu gospodynie podejmowały uczennice z ZSI. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem „Kopernika” 21:11. Drugi mecz z perspektywy gospodyń, był decydującym o awansie do dalszej fazy rozgrywek. I LO zmierzyło się z ZSEiO. Niestety to spotkanie nie ułożyło się po myśli naszych zawodniczek, które od początku musiały gonić wynik. Ostatecznie uczennice I LO musiały uznać wyższość przeciwniczek, ulegając 8:11. Ostatnie starcie to przypieczętowanie awansu do rejonu drużyny ZSEiO, która wygrała z ZSI 23:5.     

II miejsce wywalczyły: Katarzyna Bobowicz, Daria Jakubik, Maja Kłopot, Karolina Krawczyszyn, Julia Król, Anna Małocha, Amelia Mazur, Patrycja Misiło, Karolina Osada, Zuzanna Stęc, Hanna Szczotka, Judyta Wujek. Opiekun: p. Jakub Misiąg.

Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu