Sukces uczennic KOPERNIKA w konkursie pn. „Niezłomnym, Wyklętym, Niepokornym”

  • Wydrukuj
  • Email
  • Sukces uczennic KOPERNIKA w konkursie pn. „Niezłomnym, Wyklętym, Niepokornym”. Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odniosły sukces w Wojewódzkim Konkursie Pamięci płk. Wojciecha Szczepańskiego i Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego z terenu województwa podkarpackiego pod nazwą „Niezłomnym, Wyklętym, Niepokornym”.  Antonina Babiś z klasy 3C zdobyła w konkursie I miejsce, a Katarzyna Jarosz z klasy 3C – II miejsce. Konkurs został  zorganizowany przez ZS w Zarzeczu i SP w Żurawiczkach pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej. Płk. Wojciech Szczepański, który urodził się w Żurawiczkach, był komendantem jarosławskiego Obwodu Armii Krajowej, a później kierownikiem Krakowskiego Okręgu Zrzeszenia WiN. Został aresztowany przez komunistów w 1947 r. Przeżył wieloletnie więzienie i tortury. Konkurs jego imienia polegał na zaprezentowaniu sylwetki wybranego Żołnierza Niezłomnego z terenu naszego województwa w formie filmu lub reportażu fotograficznego. Doceniamy zaangażowanie uczennic klasy humanistyczno-prawnej w zgłębianie najnowszej historii lokalnej, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad uczennicami sprawowała pani Magdalena Sało. Informacja prasowa (zdj.) I LO w Jarosławiu
  • Galeria

Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu odniosły sukces w Wojewódzkim Konkursie Pamięci płk. Wojciecha Szczepańskiego i Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego z terenu województwa podkarpackiego pod nazwą „Niezłomnym, Wyklętym, Niepokornym”.  Antonina Babiś z klasy 3C zdobyła w konkursie I miejsce, a Katarzyna Jarosz z klasy 3C – II miejsce. Konkurs został  zorganizowany przez ZS w Zarzeczu i SP w Żurawiczkach pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.

Płk. Wojciech Szczepański, który urodził się w Żurawiczkach, był komendantem jarosławskiego Obwodu Armii Krajowej, a później kierownikiem Krakowskiego Okręgu Zrzeszenia WiN. Został aresztowany przez komunistów w 1947 r. Przeżył wieloletnie więzienie i tortury. Konkurs jego imienia polegał na zaprezentowaniu sylwetki wybranego Żołnierza Niezłomnego z terenu naszego województwa w formie filmu lub reportażu fotograficznego. Doceniamy zaangażowanie uczennic klasy humanistyczno-prawnej w zgłębianie najnowszej historii lokalnej, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekę nad uczennicami sprawowała pani Magdalena Sało.

Informacja prasowa (zdj.) I LO w Jarosławiu