Brązowy medal uczennicy KOPERNIKA w Finale Wojewódzkim w Pływaniu

• Wydrukuj
  • Email
  • Brązowy medal uczennicy KOPERNIKA w Finale Wojewódzkim w Pływaniu. Na pływalni MOSiR w Dębicy 16.04.2024r. odbył się Finał Wojewódzki w pływaniu. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu reprezentowała trójka przedstawicieli w konkurencjach indywidualnych. W stylu klasycznym 50 m Karina Leśniowska z wynikiem 0.37.07 stanęła na III stopniu podium. Na 50 m stylem grzbietowym startowała Anna Dworak i z wynikiem 0.35.36 zajęła wysokie VIII miejsce. Warto dodać, że zarówno w klasyku jak i grzbiecie rywalizowało po 23 zawodniczki z podkarpacia. Ostatni reprezentant „Kopernika” to Mateusz Bereźnicki. Startował 50 m stylem dowolnym. Z wynikiem 0.26.08 zajął VII miejsce w województwie. Nasz uczeń miał nie małą konkurencję, ponieważ w stylu dowolnym chłopców startowało aż 94 zawodników. Także wynik bardzo dobry. Gratulujemy finalistom. Opiekunem uczniów był Wojciech Lesiak. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu