Warsztaty dziennikarskie w KOPERNIKU

  • Wydrukuj
  • Email
  • Warsztaty dziennikarskie w KOPERNIKU. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu często odwiedzają przedstawiciele różnych mediów. Radio, telewizja, prasa. Spotykają się oni z klasami medialnymi, aby przekazać im wiedzę praktyczną dotyczącą tej profesji. 4 czerwca do KOPERNIKA po raz kolejny zawitał wspaniały duet: Dawid Serafin z Interii oraz Paweł Czernich z Onetu. Dodatkowo odwiedziła nas absolwentka szkoły, Aleksandra Czajkowska pracująca w “Co za tydzień” w TVN. Pierwszą część warsztatów prowadził Paweł Czernich. Opowiadał w jaki sposób powstał jego ostatni tekst “O szokujących kulisach pracy w RMF FM”. Mówił o tym jak zapoznał się z tematem i jak docierał do ofiar nieludzkiego traktowania ze strony przełożonych w radiu. Odpowiadał też na nurtujące nas pytania. Kolejny był Dawid Serafin. On również opowiadał o swoim reportażu, dotyczącym oskarżenia o morderstwo niewinnego człowieka. Otworzył przed nami kulisy sprawy, przez co mogliśmy bardziej zagłębić się w historię. Dodatkowo przedstawił nam kilka innych spraw, którymi zajmował się wraz z Archiwum X. Po nich głos zabrała Aleksandra Czajkowska, która przybliżyła nam to czym się zajmuje. Opowiedziała nam jak wygląda jej praca i na czym dokładnie polega. Dodatkowo podzieliła się z nami kilkoma anegdotami dotyczącymi życia gwiazd, z którymi miała okazję rozmawiać. Mieliśmy również okazję zobaczyć, jak wygląda wykorzystanie sztucznej inteligencji podczas spisywania wywiadów i jak bardzo pomocna ona bywa. Takie warsztaty pozwalają uczniom lepiej zapoznać się z zawodem, który być może będą w przyszłości wykonywać. W końcu, nikt nie opowie nam o dziennikarstwie lepiej niż prawdziwi dziennikarze. Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu
  • Galeria

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu często odwiedzają przedstawiciele różnych mediów. Radio, telewizja, prasa. Spotykają się oni z klasami medialnymi, aby przekazać im wiedzę praktyczną dotyczącą tej profesji. 4 czerwca do KOPERNIKA po raz kolejny zawitał wspaniały duet: Dawid Serafin z Interii oraz Paweł Czernich z Onetu. Dodatkowo odwiedziła nas absolwentka szkoły, Aleksandra Czajkowska pracująca w “Co za tydzień” w TVN.

Pierwszą część warsztatów prowadził Paweł Czernich. Opowiadał w jaki sposób powstał jego ostatni tekst “O szokujących kulisach pracy w RMF FM”. Mówił o tym jak zapoznał się z tematem i jak docierał do ofiar nieludzkiego traktowania ze strony przełożonych w radiu. Odpowiadał też na nurtujące nas pytania. Kolejny był Dawid Serafin. On również opowiadał o swoim reportażu, dotyczącym oskarżenia o morderstwo niewinnego człowieka. Otworzył przed nami kulisy sprawy, przez co mogliśmy bardziej zagłębić się w historię. Dodatkowo przedstawił nam kilka innych spraw, którymi zajmował się wraz z Archiwum X. Po nich głos zabrała Aleksandra Czajkowska, która przybliżyła nam to czym się zajmuje. Opowiedziała nam jak wygląda jej praca i na czym dokładnie polega. Dodatkowo podzieliła się z nami kilkoma anegdotami dotyczącymi życia gwiazd, z którymi miała okazję rozmawiać. Mieliśmy również okazję zobaczyć, jak wygląda wykorzystanie sztucznej inteligencji podczas spisywania wywiadów i jak bardzo pomocna ona bywa.

Takie warsztaty pozwalają uczniom lepiej zapoznać się z zawodem, który być może będą w przyszłości wykonywać. W końcu, nikt nie opowie nam o dziennikarstwie lepiej niż prawdziwi dziennikarze.

Informacja prasowa (tekst, zdj.) I LO w Jarosławiu