Położenie i podział administracyjny

  • Wydrukuj
  • Email
  • Położenie i podział administracyjny.Powiat Jarosławski - miejsce pełne szans i możliwości inwestycyjnychPowiat Jarosławski - przestrzeń dla udanych inwestycjiAtrakcyjne warunki dla inwestorów i przedsiębiorców - nowe miejsca pracyPowiat Jarosławski usytuowany jest na wschodniej ścianie województwa podkarpackiego. Od wschodu graniczy z Ukrainą, od północnego wschodu z powiatem lubaczowskim, północnego zachodu z przeworskim, od południa natomiast z przemyskim. Powiat niemal w całości położony jest we wschodniej części Kotliny Sandomierskiej, tylko jego południowe krańce sięgają pasma pierwszych wzniesień Pogórza Karpackiego, w tej części zwanego Pogórzem Dynowskim. Obszar powiatu obejmuje 1 029 km2. Zamieszkuje go około 120 tys. osób (tendencja zmienna). W skład powiatu wchodzą: 2 gminy miejskie: Jarosław i Radymno, 1 gmina miejsko - wiejska: Pruchnik oraz 8 gmin wiejskich: Chłopice, Jarosław, Laszki, Pawłosiów, Radymno, Rokietnica, Roźwienica, Wiązownica.

Powiat Jarosławski - miejsce pełne szans i możliwości inwestycyjnych

Powiat Jarosławski - przestrzeń dla udanych inwestycji

Atrakcyjne warunki dla inwestorów i przedsiębiorców - nowe miejsca pracy

Powiat Jarosławski usytuowany jest na wschodniej ścianie województwa podkarpackiego. Od wschodu graniczy z Ukrainą, od północnego wschodu z powiatem lubaczowskim, północnego zachodu z przeworskim, od południa natomiast z przemyskim. Powiat niemal w całości położony jest we wschodniej części Kotliny Sandomierskiej, tylko jego południowe krańce sięgają pasma pierwszych wzniesień Pogórza Karpackiego, w tej części zwanego Pogórzem Dynowskim.

Obszar powiatu obejmuje 1 029 km2. Zamieszkuje go około 120 tys. osób (tendencja zmienna). W skład powiatu wchodzą: 2 gminy miejskie: Jarosław i Radymno, 1 gmina miejsko - wiejska: Pruchnik oraz 8 gmin wiejskich: Chłopice, Jarosław, Laszki, Pawłosiów, Radymno, Rokietnica, Roźwienica, Wiązownica.