• Studia podyplomowe z zakresu Zastosowania Aktualnych Regulacji Prawnych w Rolnictwie. Wydział Rolnictwa i Biologii02-787 Warszawa,ul. Nowoursynowska 166tel. 22 59 326 01Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowieul. Pszczelińska 99,05-840 Brwinówtel. 22 729 66 34 wew. 175g.bulińska@cdr.gov.pl m.majszyk@cdr.gov.pl Cel studiów i charakterystyka programowa: pogłębienie kompetencji poznawczych uczestników poprzez umożliwienie dostępu do kompleksowej i aktualnej wiedzy na temat Prawa Rolnego.Studia Podyplomowe z zakresu Zastosowania Aktualnych Regulacji Prawnych w Rolnictwie będą realizowane w partnerstwie z SGGW, Wydziałem Rolnictwa i Biologii oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Proponowany program studiów zapewni podwyższenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych słuchaczom m.in. w problematyce dotyczącej prawa rolnego, instrumentów polityki rolnej, zasad ochrony i gospodarki ziemią, zasad kształtowania przestrzeni rolniczej i ochrony środowiska wiejskiego, instrumentów prawno-finansowych stosowanych w rolnictwie - podatki i ubezpieczenia, prawa leśnego, prawa pracy oraz organizacji, kodeksu dobrych praktyk rolniczych i technologii produkcji rolniczej. Program studiów spełnia również warunki pozwalające na ubieganie się o dofinansowanie w ramach działań "Inwestycje w gospodarstwach rolnych" i "Ułatwianie startu młodym rolnikom".Adresaci:Studia podyplomowe skierowane są do osób posiadających wykształcenie wyższe, których osobiste lub zawodowe zainteresowania wymagają poszerzenia wiedzy z zakresu aplikacji prawa rolnego i innych przepisów prawnych polskich i unijnych.Studia przeznaczone są dla:doradców rolniczych lub kandydatów do pracy na tym stanowisku w jednostkach doradztwa rolniczego, liderów przedsiębiorczości wiejskiej, pracowników administracji państwowej i terenowej różnego szczebla, osób działających w strukturach samorządu terytorialnego i realizujących zadania na rzecz rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, innych osób spełniających wymogi formalne.Wykładowcy:SGGW w Warszawie, Uniwersytet Warszawski, Instytut Ekonomiki i Gospodarki Żywnościowej, Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Centrum Doradztwa Rolniczego, Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich, Agencje działające na rzecz rolnictwa.Organizacja studiów:Studia będą trwały dwa semestry w wymiarze 220 godzin. Nabór na studia odbywa się dwa razy w roku; istnieje możliwość rozpoczęcia studiów zarówno w semestrze zimowym jak i letnim. Zajęcia odbywać się będą podczas dwudniowych zjazdów organizowanych w sobotę i niedzielę - 14 zjazdów w ciągu dwóch semestrów.Warunkiem ukończenia studiów jest:obowiązkowe uczestnictwo w zajęciach określonych programem, pozytywna ocena pracy dyplomowej i egzaminu końcowego.Absolwenci studiów otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych (MEN-I-9bSW),Kierownik studiów: Prof. dr hab. Jan ŁabętowiczCzas trwania: 2 semestry, 14 zjazdów (sobota - niedziela)Zasady naboru: według kolejności zgłoszeńTermin zgłoszeń: do 28 stycznia oraz do 30 wrześniaOpłaty: 1550zł za semestr.Osoby zainteresowane studiami powinny dostarczyć następujące dokumenty:Podanie (lub skierowanie) o przyjęcie na studia Uwiarygodnioną kserokopię odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych Uwiarygodnioną kserokopię dowodu osobistego - ( str. 2 i 3 - stary D.O)Zgłoszenia należy przesyłać na adres:Centrum Doradztwa Rolniczego.Pszczelińska 99,05-840 Brwinów,Sekretariat studiów.
Wydział Rolnictwa i Biologii

02-787 Warszawa,
ul. Nowoursynowska 166

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie

ul. Pszczelińska 99,
05-840 Brwinów
tel. 22 729 66 34 wew. 175

Adresaci:

Studia przeznaczone są dla:
  • doradców rolniczych lub kandydatów do pracy na tym stanowisku w jednostkach doradztwa rolniczego,
  • liderów przedsiębiorczości wiejskiej,
  • pracowników administracji państwowej i terenowej różnego szczebla,
  • osób działających w strukturach samorządu terytorialnego i realizujących zadania na rzecz rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich,
  • innych osób spełniających wymogi formalne.
Wykładowcy:

Organizacja studiów:

Warunkiem ukończenia studiów jest:
  • obowiązkowe uczestnictwo w zajęciach określonych programem,
  • pozytywna ocena pracy dyplomowej i egzaminu końcowego.

Kierownik studiów: Prof. dr hab. Jan Łabętowicz
Czas trwania: 2 semestry, 14 zjazdów (sobota - niedziela)
Zasady naboru: według kolejności zgłoszeń
Termin zgłoszeń: do 28 stycznia oraz do 30 września
Opłaty: 1550zł za semestr.

Osoby zainteresowane studiami powinny dostarczyć następujące dokumenty:
  • Podanie (lub skierowanie) o przyjęcie na studia
  • Uwiarygodnioną kserokopię odpisu dyplomu ukończenia studiów wyższych
  • Uwiarygodnioną kserokopię dowodu osobistego - ( str. 2 i 3 - stary D.O)
Zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Centrum Doradztwa Rolniczego.

Pszczelińska 99,