Ostatnia w roku 2021 sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

  • Wydrukuj
  • Email
  • Ostatnia w roku 2021 sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Ostatnia w roku 2021 r., sesja Rady Powiatu Jarosławskiego odbyła się 22 grudnia. Ze względu na pandemię koronawirusa i szczyt zakażeń związany z 4. falą COVID-19, miała ona charakter zdalny. Sesja rozpoczęła się od zaprzysiężenia nowego radnego, którym został Jan Paterek, w miejsce śp. Grażyny Sochy. W ostatnich wyborach samorządowych w 2018 r. reprezentował on KW Powiatowe Porozumienie Samorządowe. Lwią część obrad zajęły radnym zmiany w tegorocznej uchwale budżetowej. Dotyczyły one m.in. projektu edukacyjnego „Laboratoria przyszłości”, który ma być realizowany w szkołach ponadpodstawowych. To także wyrażenie zgody przez radnych na przeniesienie pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w remont budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego przy ul. Tarnowskiego 1, na przyszły rok. Obydwie inwestycje uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i w obydwu przypadkach prace już trwają (w przypadku POB z dofinansowania uzyskanego od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków). Przyjęto także tzw. „wydatki niewygasające” na kwotę ponad 8 mln zł, co w skrócie oznacza przeniesienie zaplanowanych na ten rok wydatków budżetowych na rok 2022. Dotyczy to m.in. realizacji inwestycji drogowych Kidałowice – Rokietnica oraz Pruchnik – Kramarzówka - Helusz czy budowy 5. bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie powiatu oraz realizacji wspomnianych wcześniej „Laboratoriów przyszłości”. - Przyjęcie tej uchwały daje pewność zrealizowania zaplanowanych w tym roku działań, najpóźniej do czerwca przyszłego roku – skonkludował wyjaśnienia starosta jarosławski Stanisław Kłopot. Rada Powiatu przyjęła także m.in. „Powiatowy Program Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2022 – 2024”. Sesja była także przyczynkiem do życzeń świątecznych, a także podziękowań, które przekazała radna Tatiana Kożak-Siara, dla tych radnych, którzy złożyli się na pralkę, która została przekazana żołnierzom z Garnizonu Jarosław, pełniącym służbę na granicy polsko-białoruskiej (więcej na ten temat TUTAJ) Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=E5t9wbD7EFY
  • Galeria

Ostatnia w roku 2021 r., sesja Rady Powiatu Jarosławskiego odbyła się 22 grudnia. Ze względu na pandemię koronawirusa i szczyt zakażeń związany z 4. falą COVID-19, miała ona charakter zdalny.

Sesja rozpoczęła się od zaprzysiężenia nowego radnego, którym został Jan Paterek, w miejsce śp. Grażyny Sochy. W ostatnich wyborach samorządowych w 2018 r. reprezentował on KW Powiatowe Porozumienie Samorządowe.

Lwią część obrad zajęły radnym zmiany w tegorocznej uchwale budżetowej. Dotyczyły one m.in. projektu edukacyjnego „Laboratoria przyszłości”, który ma być realizowany w szkołach ponadpodstawowych. To także wyrażenie zgody przez radnych na przeniesienie pieniędzy przeznaczonych na inwestycje w remont budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego przy ul. Tarnowskiego 1, na przyszły rok. Obydwie inwestycje uzyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i w obydwu przypadkach prace już trwają (w przypadku POB z dofinansowania uzyskanego od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków). Przyjęto także tzw. „wydatki niewygasające” na kwotę ponad 8 mln zł, co w skrócie oznacza przeniesienie zaplanowanych na ten rok wydatków budżetowych na rok 2022. Dotyczy to m.in. realizacji inwestycji drogowych Kidałowice – Rokietnica oraz Pruchnik – Kramarzówka - Helusz czy budowy 5. bezpiecznych przejść dla pieszych na terenie powiatu oraz realizacji wspomnianych wcześniej „Laboratoriów przyszłości”. - Przyjęcie tej uchwały daje pewność zrealizowania zaplanowanych w tym roku działań, najpóźniej do czerwca przyszłego roku – skonkludował wyjaśnienia starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Rada Powiatu przyjęła także m.in. „Powiatowy Program Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2022 – 2024”. Sesja była także przyczynkiem do życzeń świątecznych, a także podziękowań, które przekazała radna Tatiana Kożak-Siara, dla tych radnych, którzy złożyli się na pralkę, która została przekazana żołnierzom z Garnizonu Jarosław, pełniącym służbę na granicy polsko-białoruskiej (więcej na ten temat TUTAJ)

Całość sesji dostępna jest na stronie https://www.youtube.com/watch?v=E5t9wbD7EFY